Teď jsi na řadě ty. Lidé přejí matce Marečka z Loun podobný osud jako jeho otčímovi

Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Foto: Archiv Josefa K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2020

Josef K. týral svého nevlastního syna Marka tak krutě, že chlapeček zemřel. Minulý týden mu Vrchní soud vyměřil trest ve výši 22 let ve vězení. Trest si ale neodpyká, ve vězení totiž ve středu zemřel. Údajně se oběsil. Na sociálních sítích lidé hojně přejí stejný osud i matce dítěte, která svého syna před terorem ze strany Josefa K. nebránila.

V sobotu 16. února 2019 zemřel v Lounech po brutálním týrání ze strany otčíma malý Mareček. Chlapec by v březnu stejného roku oslavil teprve třetí narozeniny.

Otčím Josef K. opakovaně prováděl dítěti činy jako sprchování pod studenou vodou, nutil ho klečet na kolenou, fackoval ho po celém těle, pálil ho cigaretou a žehličkou, minimálně dvacetkrát ho kousl. Tím chtěl podle svých slov docílit převýchovy.

Zemřel oběšením, byl sám v cele

Nakonec se údajně oběsil, když byl sám v cele věznice. Policie vyloučila cizí zavinění. Stalo se tak krátce poté, co soud otčímovi zvýšil trest odnětí svobody z původních 16 na 22 let. Rodina otčíma má podezření, že ho o život připravili vězni či dozorci. Nechtějí uvěřit, že by si sáhl sám na život. Důvodem je dopis, který jim ve čtvrtek od Josefa K. přišel, v němž neby náznak, že by chtěl zemřít.

V případu je stíhaná i matka batolete, která své dítě před Josefem K. nebránila, a naopak jeho týrání strpěla. Lidé se v komentářích pod články o úmrtí Josefa K. začali vyjadřovat, že jí přejí podobný osud.

"A co ta jeho ku..., už ji někdo aspoň zbil?" stojí v jednom z nich. "Doufám, že se oběsí stejně jako Kuča," stojí v dalším. Podobných komentářů jsou stovky. Na reakce, kdy se lidé vyjadřovali k otčímovi dítěte, se podívejte v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.