Týraný Mareček, který umíral dva dny, by měl dnes svátek. Lidé na něj stále vzpomínají

Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Mareček podlehl dlouhodobému týrání.
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Přítele nechala, aby ubil a utýral jejího vlastního syna. Takový byl vztah matky Simony T. a sotva tříletého syna Marka, jemuž nepomohla ani ve chvíli, kdy jej měl odsouzený otčím Josef K. posazovat na sporák či do krve mlátit vařečkou, dokonce ho pálit cigaretou.

Mareček zemřel v polovině února roku 2019. Jeho matka Simona uvedla před soudem, že Josef K. jejího malého syna Marečka brutálně týral. Mělo se tak dít už od začátku roku.

Sám uvedl na svou obranu, že chtěl dítě převychovat. Proto ho prý pálil cigaretami, fackoval ho a bil ho vařečkami. Často tak brutálně, že z dítěte tekla krev. Pak už dítě začalo být apatické.

To podle žalobce - státního zástupce - vyprovokovalo smrtící reakci muže. "Došlo k útoku, který zcela vybočil z běžného napadání, kterému byl poškozený vystaven, a právě tato rána vedla ke smrti,“ uvedl u soudu Vladimír Jan.

Lidé na něj vzpomínají

Marečkův případ si získal pozornost u veřejnosti. Zejména lidé odsoudili brutalitu činu. V sobotu by Mareček měl svátek a mnozí lidé na neoficiální stránce Marečkův strom života na něj vzpomínají.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.