Teď nemohu mluvit, řídím, mám plné auto herců. Řidičák mi nevzali, řekl Václav Upír Krejčí. Jak je možné, že po autonehodě, kdy nadýchal, stále jezdí, vysvětlil expert

Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2022

Autonehoda herce Václava Upíra Krejčího (66), který svůj vůz poslal mimo silnici v polovině června, má pro něj příjemnou dohru. Řidičák mu nebyl zabaven, a tak brázdí české silnice a dálnice vesele dál. O tom ubezpečil redakci ŽivotvČesku.cz, když v roli řidiče vezl kolegy na filmové představení. "Nemám žádný zákaz, řidičák mi nevzali," zdůraznil muž, který se před třemi týdny autonehodou nedaleko Mirošovic u Prahy údajně snažil vyřešit manželské problémy.

Václav Upír Krejčí je 30 let ženatý se svou manželkou, architektkou Zuzanou (52), se kterou mají dvě dcery, Kristianu (19) a Kláru (24). Právě jeho choť měla být důvodem nedávného hercova psychického zhroucení. Podle všeho mezi Zuzanou a jejím společníkem ze zaměstnání, architektem Zdeňkem Tichým, přeskočila jiskra a nešťastný Václav Upír Krejčí se o poměru dověděl. "Mám zlomené srdce," uvedl na svém facebookovém profilu krátce po nehodě, po které nadýchal.

V neděli 12. června po 21. hodině večer vyjížděli policisté k nahlášené dopravní nehodě nedaleko Mirošovic u Prahy, jednalo se právě o zmíněný incident Václava Upíra Krejčího. "Vozidlo narazilo do betonového přemostění. Auto se pak převrátilo na bok a skončilo v potoce," popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. "Šestašedesátiletý řidič byl vypátrán v nedalekém lese s lehkým zraněním. Orientační dechová zkouška u něj ukázala 2,7 promile alkoholu," doplnila ve zprávě pro média.

I když to vypadalo, že Václav Upír Krejčí skončí bez řidičáku, neskončil. Policie dopravní incident přitom řešila jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Jedu na představení Andílci za školou a mám plné auto herců. Řídím. Nemám žádný zákaz, řidičák mi nevzali," řekl v úterý odpoledne stroze pro ŽivotvČesku.cz herec Václav Upír Krejčí s tím, že se omlouvá, ale musí se věnovat řízení.

Jak je možné, že nadále bavič a herec řídí, se redakce zeptala špičkového advokáta přes dopravu Tomáše Maxy.

"Je tam víc variant, kdy buď nebylo prokázáno, že byl pod vlivem alkoholu v době dopravní nehody, nebo mu na místě nebyl zadržen řidičský průkaz a čeká se na výsledek přestupkového či trestního řízení," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejvyhledávanějších advokátů specializujících se na vše okolo dopravy a řízení motorových vozidel Tomáš Maxa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.