Tehdy jsem měl dost rozumu, že jsem si ji vzal, říká o manželce Luděk Sobota. Popsal výhody jejich manželství

Manželé Luděk a Adriana Sobotovi
Manželé Luděk a Adriana Sobotovi
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Manželství je o kompromisech a vzájemné podpoře. Herec a komik Luděk Sobota (78) našel osudovou ženu Adrianu (59), s níž letos oslaví už rubínovou svatbu - tedy přesně 40 let. Oba pro sebe hodně znamenají a jsou jeden za druhého vděční. "Mám skvělou ženu, ale ta je taky o dost mladší než já – což je výhoda. Tenkrát jsem měl tolik rozumu, že jsem si ji vzal," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Legendární osobnost českého hereckého světa Luděk Sobota ztvárnil za desítky let filmové kariéry nespočet rolí a fanoušci počítačových her vzpomenou také na dabing v šestidílné herní sérii Polda, kde namluvil hlavní postavu policisty Pankráce. Zazářil také jako předseda a trenér Václav Orel v televizním seriálu Okresní přebor. Léto prožije převážně doma, protože ho již delší dobu trápí zdravotní problémy. Operaci kyčle však zatím podstoupit nechce, protože má obavy.

"Žádné velké plány na léto nemám. Manželka pojede s kamarádkami někdy začátkem září na čtyři dny na takovou kratší dovolenou, ale já zůstávám doma. Většina kamarádů mi umřela a zkrátka se nikam nechystám. Trávím čas na zahradě, kde si tak pobelhávám. Už jsem napsal jednu knihu Holé a trapné dýchání a teď připravuju další, která se bude jmenovat Paraziti mezi námi (směje se). Už jsem ji odevzdal nakladatelství a nyní jsou dokončovací práce na editorovi," řekl Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ho čekají ještě nějaká představení.

"Ale přiznám se, že za dobu, co jsem nic nedělal, jsem si hodně odvykl. Dostal jsem tzv. »syndrom zakuklení«. Mám však skvělou ženu, ale ta je taky o dost mladší než já – což je samozřejmě výhoda. Je to velká optimistka, čímž vyvažuje to, že já jsem věčný pesimista. Tenkrát jsem měl tolik rozumu, že jsem si ji vzal," dodal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.