Tělo nikdy neměl samý sval. Kdo moc cvičí, ten nastavuje špatnou laťku, míní Robert Pattinson

Herec Robert Pattinson
Herec Robert Pattinson
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2021

Britský herec a model Robert Pattinson (34) se proslavil jako Cedrig ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, největší slávu a celé zástupy pubertálních fanynek mu přinesla role Edwarda Cullena ve Stmívání. Od premiéry posledního dílu této série se snaží své minulosti zbavit, stojí si ale za tím, že se pro žádný film fyzicky nepředře. Podle něj je extrémní cvičení jen trendem dnešní doby.

V Hollywoodu je nespočet herců, kteří jsou dodnes populární díky své první velké roli. Robert Pattinson je jednou z výjimek, které se snaží naopak minulost hodit za hlavu a ukázat, že umí být i víc než upír z filmů, které hltají hlavně náctileté slečny. Rozhodně ale nevystoupí ze své komfortní zóny jen proto, aby byl obsazen.

Před lety, po premiéře filmu Nový měsíc, kde Pattinson ukázal vrchní část těla odhalenou, mu bylo vyčítáno, že nemá dostatečně přitažlivé a svalnaté tělo na to, aby se ukazoval. Z těchto slov si ale herec hlavu nikdy nelámal, ba naopak si myslí, že kdo kvůli roli cvičí, ten má problém.

Podle Roberta je cvičení pro roli ve filmu jen trendem dnešní doby. "Pokud na sobě neustále dřete v posilovně a bez přestání cvičíte, jste součástí jednoho velkého problému,“ řekl upřímně svůj názor v rozhovoru pro magazín GQ.

Pattinson si myslí, že v minulosti herci nemuseli kvůli filmům posilovat tak intenzivně jako dnes. "Kdo moc cvičí, ten nastavuje špatnou laťku. V 70. letech tohle nikdo nedělal, ani dřív. Podívejte se třeba na Jamese Deana, taky nebyl úplně vysekaný,“ vysvětlil herec, jehož největší problém je pohodlnost.

Fyzickou aktivitu musel pohledný Brit vynaložit pro roli Batmana, ale ani tak se dle vlastních slov nepředřel. "Trochu jsem začal cvičit, ale to je celé. Když přerušili natáčení, nedělal jsem vůbec nic, ani jsem se nehnul a jen jsem si užíval jídlo donesené na pokoj,“ doplnil zásadový Robert Pattinson.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.