Téměř necvičí, nejí zdravě, bral drogy a přesto nestárne. Samuel L. Jackson promluvil o svých pravidlech pro život

Herec Samuel L. Jackson
Herec Samuel L. Jackson
Foto: Showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2021

Málokterý americký herec a legenda k tomu vypadá po sedmdesátce tak dobře a mladě, jako Samuel L. Jackson (72). Jen v roce 2021 vyjde 6 filmů, ve kterých hraje a nechybí mezi nimi ani akční, na které by si v jeho věku už jen tak někdo netroufl. Jeho forma je o to větším překvapením po zjištění, že cvičení ho nebaví a zdravá strava mu nic neříká. Má jen pár pravidel pro krásný život, zřejmě právě ta fungují jako elixír mládí.

Samuel L. Jackson je legendou z akčních filmů, jmenovitě lze zmínit Jurský park, Pulp Fiction: Historky z podsvětí nebo Hadi v letadle. V herectví našel Jackson svou životní vášeň a držel se tak svého prvního pravidla.

Každý člověk si musí podle Samuela najít povolání, u kterého už zůstane. "Je jedno, co děláš, dokud tomu skutečně rozumíš. Hodně lidí střídá povolání, protože v tom předchozím vydrželi krátce a nebyli úspěšní. Cestou je soustředění na jednu práci a snaha o porozumění,“ řekl moudře v rozhovoru pro magazín Gentleman’s Journal.

Jackson už se o porozumění snažit nemusí a našel způsob, jak být co nejlepší. "Vždy vyžaduji publikum. Čím více lidí na mě kouká, tím lépe. To je můj herecký trik,“ prozradil o sobě.

Pokud máte plán A, Jackson doporučuje nevymýšlet plán B. Je to podle něj zaručená cesta k neúspěchu. "Když myslíte na zálohu, podělá se vám váš hlavní cíl. Patřím před kamery, moje práce mě baví natolik, že kvůli ní vstávám s radostí. A to proto, že jsem nikdy neměl zadní vrátka,“ popsal svou cestu k úspěchu.

Samuel je herectví tak oddaný, že pracoval naplno, i když jeho soukromý život za moc nestál. "Heroin, kokain, crack, alkohol, všechno tohle jsem měl rád. A kdyby se to nedostalo na veřejnost, nikdo by to ani netušil, protože jsem pracoval i sjetý a opilý a nebylo na mě nic vidět. Ani se to nepodepsalo,“ řekl s tím, že za formu vděčí odhodlání, nikoliv cvičení a zdravému jídlu. Přiznal, že si pravidelně pochutnává na brambůrcích a sladkostech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.