Téměř stoletý Brit vybral na pomoc zdravotníkům necelých 784 milionů korun

Podařilo se mu nemožné
Podařilo se mu nemožné
Foto: reprofoto - Nine News Australia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Britský válečný veterán Tom Moore vybral na pomoc zdravotníkům 25 milionů liber (v přepočtu téměř 784 milionů korun). Moore slíbil, že před svými stými narozeninami stokrát obejde kolem své zahrady, což se mu podařilo. Mooreovu iniciativu ocenila řada lidí včetně prince Harryho, který také sloužil v armádě. Informuje o tom dnes agentura Reuters.

Na začátku jsme si stanovili cíl vybrat 1000 liber. Snili jsme o pěti tisíc, ale moc jsme tomu nevěřili. To, co se odehrává, předčilo naše nejdivočejší sny," řekla Tomova dcera Hannah.

Kapitán Tom Moore chtěl původně chtěl získat 1000 liber na charitu Národního zdravotnického systému (NHS) tím, že svoji zahradu přejde stokrát ještě před svými 100. narozeninami.

Prodělal léčbu rakoviny

Zdravotnický personál NHS mu pomohl při léčbě rakoviny a zlomené kyčle a vyhlášenou sbírkou jim chtěl poděkovat, uvedla BBC. Informaci o své sbírce zveřejnil na Velikonoční pondělí. Tehdy ovšem nečekal, jak silnou odezvu v britské veřejnosti vyvolá.

Po operaci se veterán pohybuje s chodítkem a zahradu dlouhou 25 metrů přejde denně desetkrát. „Táta je bojovník a toto dobrodružství bere jako smysl svého života. Nový smysl a života. Vidím, jak ožil, jak je plný energie. Myslím, že jen tak nepřestane“, popisuje Tomova dcera Hannah.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.