Brit kvůli ukrajinské uprchlici opustil během deseti dnů partnerku a děti. Nyní se rozhodl přijmout další Ukrajinku a jejího partnera

Sofiia Karkadymová
Sofiia Karkadymová
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2022

Po pouhých deseti dnech, co si devětadvacetiletý Tony Garnett a jeho o rok mladší manželka Lorna z West Yorkshire vzali domů uprchlou dvaadvacetiletou Ukrajinku Sofii Karkadymovou, se jim život obrátil vzhůru nohama. Muž se do mladé ženy zamiloval a partnerku, s níž má dvě malé dcery (3 a 6), opustil. Kromě vlny kritiky od veřejnosti se k němu začali obracet zády i klienti jeho bezpečnostní agentury a on si teď musí hledat novou práci. Aby toho nebylo málo, s milenkou se rozhodli, že pod svou střechu přijmou další dva uprchlíky, píše britský deník Daily Mail.

Na začátku příběhu stála ochota pomoci těm, kdo to potřebují. Dvojice, jež spolu žila deset let a společně vychovávala dvě děti, si domů vzala mladou IT manažerku z ukrajinského Lvova.

Vše ale už po několika dnech nabralo úplně jiný směr. Muž si s novou spolubydlící začal románek a partnerku s potomky opustil.

Blondýnka si navíc žádnou vinu nepřipouští, naopak ji svaluje na mužovu přítelkyni Lornu. "Její neustálé podezírání a napětí, které vyvolávala, bylo tím, co mě a Tonyho sblížilo. Vytvořila tuhle situaci neustálým naznačováním, že se něco děje, i když to tak nebylo, je to její vina," uvedla pro deník New York Post Sofia.

Kromě veřejnosti, kterou vztah Tonyho Garnetta a Sofie Karkadymové pobouřil, se nesetkal zmíněný muž s pochopením ani v práci. "Vedl jsem velmi úspěšnou firmu. Věnoval jsem se tomu, někdy jsem pracoval i více než 80 hodin týdně," řekl pro Daily Mail s tím, že se jeho společnost zabývala ostrahou objektů.

Klienti po zveřejnění románku začali vypovídat smlouvy z důvodu, že se stal veřejně známou osobou, a muži teď nezbývá nic jiného než si půjčovat peníze od rodiny a hledat nové zaměstnání.

»Dobré srdce« mu ale vydrželo a společně s novou partnerkou se rozhodli přijmout do své nové domácnosti další dva uprchlíky z Ukrajiny. Teprve devatenáctiletou Sofiju a osmnáctiletého Illju z Kremenčuku.

"Lidskost a laskavost jsou pro mě důležité. Když jsem viděl, že tito dva Ukrajinci potřebují pomoc, promluvil jsem o tom se Sofií. Zeptal jsem se jí, jestli si myslí, že je dobrý nápad, nechat je chvíli bydlet s námi, když máme volný pokoj. Není to ideální, protože sám nemám moc peněz, ale musíme si navzájem pomáhat," popsal své pohnutky pro Daily Mail mladý Brit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.