Temný vlčí úplněk je tady. Budete pod vlivem hněvu a agrese, varuje bylinkářka a terapeutka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2021

Ve čtvrtek v 20:16 nastane první úplňkový den v tomto roce. Tzv. vlčí úplněk bude mrazivý a melancholický a zvýrazní zimní náladu. "Čeká nás mimořádně náročné období. Může se nás dotýkat hněv i agrese," uvedla pro ŽivotvČesku.cz terapeutka a bylinkářka Lenka Tichá (40).

Přichází první měsíční úplněk roku 2021, který bude ve znamení Lva. Zimní krajina odpočívá a mnozí lidé říkají, že přichází vlčí úplněk. Astrologické konstelace podtrhávají zimní melancholickou atmosféru. Pro mnoho lidí nastává mimořádně náročné období. S tímto úplňkem se v nás mohou probudit zapomenuté pudy, budeme cítit vliv přírodních cyklů.

"Slunce se nachází v blízkosti Saturnu a Jupitera v těžkých aspektech na Mars, Uran a Černou Lunu. Co to pro nás tedy znamená? Možná se najdou situace, kdy můžeme pociťovat silnou agresi, hněv, nebo přílišnou kritiku. Někteří tyto popsané pocity a emoce můžeme cítit jak sami na sobě, tak v interakci s druhými. Dejme proto pozor na zbytečné slovní potyčky, hádky a nedorozumění. Mnohdy je nejlepší mlčet. V tomto období tedy zbytečně neriskujme, naše neuvážené jednání by mohlo vést k nenapravitelným škodám," uvedla pro ŽivotvČesku.cz bylinkářka Lenka Tichá s tím, že je vhodné každý krok si pořádně promyslet.

Člověk by se měl naučit vnímat své emoce a pojmenovat své pocity. Neignorujme to, co cítíme. Naučme se vnímat to, co právě zažíváme. Snažme si o všem sehnat dostatek informací a nerozhodujme se pouze na základě domněnek. Dávejte také pozor na své zdraví, na rodinu a na vztahy, na kterých vám záleží.

Při úplňku bývají barvitější sny a je dobré si je zapamatovat či zapsat. "Ve snech mohou přicházet různé informace z podvědomí, pro nás dost významné. Určitě je proto dobrý nápad zapisovat si své sny, myšlenky, nápady nebo vize někam, kde budou v bezpečí. Později budete možná ohromeni vlastní kreativitou," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Lenka Tichá.

Úplněk ve znamení Lva nám připomene, že se svým egem a sebevědomím musíme umět pracovat, jen tak vede cesta k úspěchu. Podstatou luny je odraz - v jejím chladném světle vidíme své vlastní stíny. Mnohdy je lepší řešit věci intuitivně, než se spoléhat pouze na logiku.

"Astrologie přiřazuje znamení Lva srdci, krevnímu oběhu a solaru plexu, též ovlivňuje cévní soustavu. Vyhněte se proto v těchto dnech všemu, co by mohlo zatěžovat váš krevní oběh a srdce - namáhavé práci nebo náročné fyzické aktivitě. Nedoporučuji proto žádné chirurgické zákroky v těchto oblastech. Ať už patříte mezi jedince, kteří úplněk prožívají, nebo ne, je dobré si v tomto období odepřít nadbytek soli. Naopak vyhledávejte ovoce, zeleninu, těstoviny, a dopřejte si bylinné čaje," doporučila bylinkářka Lenka Tichá s tím, že je vhodný čas na relaxaci a meditaci.

Vánoce se kvapem blíží a leckdo už začal s nakupováním vánočních dárků. Zatímco pro děti j...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu