Teplo vystřídá ochlazení. Hrozí náledí a ranní mrazíky. Dagmar Honsová uvedla, kdy teploty spadnou

Počasí – ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Jaro už sice začalo, ale počasí na to zatím moc nevypadá. Česko se od začátku dubna dočkalo nejen krásných slunečných dnů, ale také dramatického ochlazení a sněžení. Jedná se skutečně o aprílové týdny, kdy může být každý den velkým překvapením. Nový pracovní týden bohužel nepřinese výraznou změnu. "Počasí ovlivňuje tlaková níže, takže oblačnosti a srážek bude poměrně hodně. Dny budou psát hodně podobný scénář, během pondělního dne bude zataženo, postupně na většině území Česka s deštěm, na horách se sněžením," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Začátek čtvrtého dubnového týdne přinese hodně oblačnosti a místy se budou vyskytovat i mlhy. Teploty se ale vyšplhají nad příjemných 15 °C, nicméně bohužel nevydrží. K ochlazení dojde v druhé polovině týdně, kdy především v pátek hrozí náledí a zmrazky. S tím by měli počítat především řidiči.

"Teploty jdou pozvolna nahoru, a to alespoň do čtvrtka. Dnes bude v odpoledních maximech 9 až 13 °C, zítra 10 až 14 °C a ve středu nám to dokonce ukazuje teploty mezi 12 až 16 °C – na Ústecku až 18 °C. Ale zároveň u nás počasí ovlivňuje tlaková níže, takže oblačnosti a srážek bude poměrně hodně. Dny budou psát podobný scénář, během pondělního dne bude zataženo, postupně na většině území Česka s deštěm, na horách se sněžením," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v úterý bude oblačno až polojasno a během odpoledních hodin dojde místy na déšť nebo přeháňky.

"Hodně podobně to bude i ve středu, kdy bude polojasno, na většině území republiky s přeháňkami, ojediněle se mohou objevit i bouřky. Ve čtvrtek očekáváme studenou frontu od severozápadu, bude zataženo s deštěm, na horách se sněžením. Teploty před studenou frontou vystoupí ještě na 10 až 14 °C, ale od západu se začne ochlazovat. Od pátku do neděle musíme počítat s teplotami opět mezi 2 a -2 °C. Zase se objeví ranní mrazíky, které budou nyní zřejmě ničivější kvůli tomu, že teploty povyskočí nahoru a bude dost vláhy," popsala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz počasí, které bude vládnout následujícím jarním dnům.

Česká republika je ve válce s koronavirem už více než rok. Po návratu k normálnímu způsobu života touží každý. Podle odborníků by v průběhu května mohlo přijít větší rozvolnění v oblasti služeb. Epidemiolog Roman Prymula (57) potvrzuje, že i podle jeho osobního odhadu bude zásadní měsíc květen. "Určovat přesné datum k otevření restaurací je poměrně spekulativní," uvedl bývalý ministr zdravotnictví pro ŽivotvČesku.cz.

O víkendu začal květen. Přestože volné dny přinesly proměnlivé počasí, na prvního máje se ...

"Na hory se od pátku vrátí sněžení, v maximech se budou teploty pohybovat mezi 6 až 10 °C. Na víkend to nyní vypadá tak, že v sobotu očekáváme teploty mezi 9 až 13 °C, v neděli v rozmezí 10 až 14 °C," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.