Teploty v týdnu jako na houpačce. Klíšťata začnou vylézat, říká meteoroložka. Popsala poslední dny zimy

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Poslední únorový víkend, obzvláště pak neděle, se nesly v duchu přicházejícího jara. Podle meteoroložky Dagmar Honsové byla zahájena pylová sezóna a zvýšila se aktivita klíšťat, to vše ale přišlo o měsíc později v porovnání s loňským rokem. Během prvního březnového týdne se počasí ale znovu zlomí a odbornice webu ŽivotvČesku.cz prozradila, že krátký návrat zimy způsobí studený vzduch přicházející se studenou frontou.

Konec měsíce února se nesl víceméně ve znamení přicházejícího jara. Teploty v denních maximech až 14 stupňů Celsia letos ale přišly o něco později než v roce loňském. "Začala nám pylová sezóna a zvýšila se aktivita klíšťat, takže by lidé měli prohlédnout své čtyřnohé mazlíčky. Všechno odstartovalo o měsíc později než v loňském roce, letos byly od 8. do 15. února ledové dny,“ popsala meteoroložka Dagmar Honsová webu ŽivotvČesku rozdíl mezi únorem 2020 a 2021.

Takřka jarní počasí vydrží i v části prvního březnového týdne, ve čtvrtek se ale zima znovu přihlásí o slovo. "Počasí se zlomí výrazně ve čtvrtek, kdy sem začne od severu pronikat studený vzduch. Příští víkend bude o sněžení a teplotách v ranních minimech na -8 stupních Celsia,“ přiblížila odbornice, co Česko čeká.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku nakazilo celkem 158 lidí. Je to vyšší číslo než za stej...

Teploty až 14 stupňů Celsia, které budou do čtvrtka přetrvávat, budou podle meteoroložky nejteplejší do poloviny března. "10. března se sem 10 stupňů Celsia začne vracet, nicméně dny, které máme do středy před sebou, budou nejteplejší dny nejméně do poloviny března. V pátek, v sobotu, neděli a pondělí budou teploty nižší, pak to půjde zase nahoru,“ vysvětlila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a prozradila tak, kdy přijde další jarní oteplení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.