Tereza Brodská zveřejnila foto z očkování a stala se terčem útoků. Slušnost se vytratila, zamrzelo mě to, říká

Herečka Tereza Brodská
Herečka Tereza Brodská
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2021

Herečka Tereza Brodská (53) dostala už druhou dávku vakcíny proti covidu a na sociální síti se pochlubila fotografií z očkování. V komentářích se okamžitě spustila vlna kritiky, někteří herečku obvinili z placené propagace očkování, jiní svůj negativní názor vyjadřovali i velmi vulgárním způsobem. Hvězda seriálu Slunečná tušila, co se pod snímkem objeví a proto ji nenávistné vzkazy příliš nepřekvapily. "Musela jsem se smát, tohle by bylo to poslední, za co bych se nechala platit. Opravdu jsem zklamaná jen z toho, že lidé nevyjadřovali své názory slušně," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Tereza Brodská zveřejnila foto ze dne, kdy dostala druhou dávku očkování. Přestože očkovaných je v Česku spousta, najdou se i lidé, kteří jsou odpůrci a na očkovaných nenechají nit suchou. Obzvláště pak, pokud jsou slavní. Herečka se dočkala pár pozitivních reakcí, ale také spousty vulgárních vzkazů a obvinění, že ji stát platí za propagaci vakcíny. Tušila, co se v komentářích odehraje a názory svých sledujících nemaže.

"Já jsem to udělala schválně. Od toho ten Instagram je, aby tam člověk dával věci, které jsou pro něj důležité či milé. Pro mě je tohle důležité. Viděla jsem, že někteří lidé to tam také dali, ale raději si vypnuli možnost komentování. Já jsem si udělala takový sociologický průzkum. Jsem klidný člověk a flegmatik a musím říct, že mi ty reakce byly docela jedno. Jen, když tam byl někdo hodně vulgární, tak jsem to smazala s ohledem na to, že komentáře mohou číst i děti. Ale hejty jsem tam nechala, patří k tomu a počítala jsem s nimi, názory lidí mě zajímaly," řekla pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská.

Herečka je schopná akceptovat názory ostatních, pokud jsou sděleny slušnou formou. "Jediné, co jsem si z toho odnesla, je to, že když má někdo jiný názor, dá se to sdělit slušně. Je mi jedno, jestli se někdo nechá naočkovat, nebo ne, je to každého věc. Ale slušnost se vytratila, vše lze říct noblesně, nemusíme se kvůli odlišným názorům přestat bavit nebo si nadávat. To mě nejvíc zamrzelo, že lidé neumí své názory sdělit slušně," vysvětlila seriálová hvězda pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě kritiky, která byla často vulgární, se u příspěvku o očkování objevily i komentáře, v nichž lidé herečku obviňovali z toho, že je placená za propagaci vakcíny. "Musela jsem se smát, tohle by bylo to poslední, za co bych se nechala platit. V životě bych to neudělala, jsou to morální věci a já mám morální hranici, za kterou bych nikdy nešla - týká se to věcí ve zdravotnictví a podobných kampaní. V tomto případě mi takové obviňování přijde obzvlášť smutné," reagovala na obvinění pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská.

"Jsem ve správní radě dětské chirurgie v Motole a pohybuji se mezi lékaři často. Nejen mezi lékaři z dětské chirurgie, ale i z jiných oborů a oddělení. Mohu s nimi o tom mluvit, protože jsou to většinou přátelé, takže mě to samozřejmě ovlivní. I ve zdravotnictví jsem narazila na sestru, která se nenechá naočkovat, ale tím, že mám informace z první ruky a navíc z odborné ruky, bavila jsem se s největšími kapacitami, tak jsem vůbec neváhala. Pozitiva absolutně převyšují nad negativy. Samozřejmě se může něco stát, ale to i u jiného očkování. I když berete ibalgin, jsou tam kontraindikace," přiblížila herečka pro ŽivotvČesku.cz své důvody k očkování.

"Co si budeme povídat, já očkování potřebuji i ke své práci. Když točíte seriál, tak samozřejmě nechcete vypadnout na delší dobu, víte, že tím ohrozíte natáčení a spoustě lidí zkomplikujete pracovní situaci. Kdybych měla někomu nadávat za očkování nebo ho obviňovat, že je placený za propagaci, hanba by mě fackovala. Já jsem ale věděla, co přijde a opravdu jsem zklamaná jen z toho, že lidé nevyjadřovali své názory slušně," uzavřela Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.