Tereza H. po návratu z Pákistánu našla lásku. Trestaný MMA zápasník promluvil o seznámení, prvním rande i budoucnosti společného dítěte

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2022

Tereza H. (26) se po dlouhých letech v Pákistánu letos na jaře vrátila do České republiky a také do normálního života. Téměř čtyři roky ve vězení trávila ještě donedávna nejen ona, ale také MMA zápasník Michal Kotalík (27), se kterým se velmi sblížila. Jak prozradil, vídají se a rozumí si. Pro ŽivotvČesku.cz pak o Tereze H. promluvila terapeutka Theodora Toulcová.

 

V Láhauru strávila téměř čtyři roky za mřížemi poté, co byla obviněna z pašování heroinu. Později uspěla u odvolacího soudu, nyní je znovu svobodná a objasňuje svůj příběh na sociálních sítích. Tereza H. na roky strávené v Pákistánu nikdy nezapomene, nyní ale v Česku dohání promarněná léta a buduje si základy pro dobrou budoucnost.

"Lidé, kteří stráví ve vězení třeba třicet let, se často už nedokáží životu venku přizpůsobit. Slečna sice strávila v Pákistánu »jen« čtyři roky, ale na druhou stranu vzhledem k věku je to v podstatě pětina jejího života. Za tu dobu by skoro vystudovala magisterský obor na vysoké škole, takže si asi umíte představit, jak dlouhá doba to pro mladého člověka je," popsala terapeutka Theodora Toulcová pro ŽivotvČesku.cz možný pohled Terezy na léta strávená ve vězení.

V podstatě ve stejný čas, kdy si Tereza H. odpykávala trest v Pákistánu, se ve vězení nacházel i MMA zápasník Michal Kotalík. Ten byl v Česku odsouzený za těžké ublížení na zdraví poté, co se v roce 2018 popral u diskotéky. Dá se skoro označit za ironii, že ho životní cesta svedla právě k Tereze H., se kterou se v posledních týdnech sblížil.

"Vídáme se, rozumíme si. Zjistili jsme, že máme hodně podobný pohled na svět a stejný smysl pro humor. Umíme si udělat srandu z toho, co jsme prožili. Neberu se moc vážně, rád si ze sebe dělám legraci a Tereza to má stejně. Lidi se vás sice snaží chápat, že jste seděl, ale pochopí vás jen člověk, který si to sám prožil," prozradil Michal Kotalík v rozhovoru pro deník iDnes.cz, co ho s Terezou dalo dohromady.

Byl to právě Michal Kotalík, kdo inicioval první kontakt. Dle jeho slov na sociálních sítích sledoval nálož vulgárních komentářů, jakými se Tereza H. musela prodírat. Bylo mu jí líto, a tak jí jako bývalý vězeň napsal zprávu, na kterou ona zareagovala. Z prvotních zpráv se vyklubal vztah, který je zatím v počátcích.

"Odepsala mi, což jsem ani nečekal, a začali jsme si psát víc. O tom, čím jsme si prošli, jak vnímáme svobodu, notovali jsme si. Až mě pozvala na rande. Chce, abych říkal, že jsem ji pozval já, ale tak to nebylo. Tereza je moc fajn, ale nikam se neženeme, uvidíme. Oba víme, že si můžete plánovat cokoli... A najednou může být vše úplně jinak," řekl MMA zápasník otevřeně.

V tuto chvíli je vztah v začátcích a plánování společné budoucnosti, jak vyplývá ze slov Michala Kotalíka, není na stole. Tereza H. se soustředí na začlenění do běžné společnosti a na práci, její partner pak na návrat k MMA. Podepsal smlouvu s Oktagonem, a tak se od něj dají očekávat ještě velké věci. Kdyby ale přece jen vztah přešel ve vážný a dlouholetý, o budoucnosti dítěte si zápasník myslí své.

"Měli jsme v base sezení s psychologem, který nám řekl, že pokud jeden z rodičů byl ve vězení, tak je velká pravděpodobnost, že dítě bude jednou sedět taky. Takže kdybychom měli s Terezou někdy dítě, mělo by jasný osud. Po narození bychom ho mohli dát rovnou do pasťáku," zasmál se Michal Kotalík.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.