Tereza Hlůšková se propuštění z vězení stále nedočkala. Mluvčí MZV popsala, jak to s návratem uvězněné Češky bude

Češka Tereza H.
Češka Tereza H.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2021

Listopad začal pro Terezu Hlůškovou (25) velice příznivě. Po letech strávených v Pákistánu se dozvěděla, že soud vydal osvobozující rozsudek a ona se tak konečně vydá domů. O téměř dva týdny později je ale stále ve své cele a zdá se, že stejně jako minulý týden, ani tento týden se jí dveře ke svobodě zatím neotevřou. Její rodina si ovšem nepřeje, aby veřejnost věděla, co se děje. "My tento oprávněný požadavek samozřejmě musíme respektovat," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Po téměř čtyřech letech strávených v Pákistánu, z nichž se drtivou většinu času soustředila na boj o svobodu, se Tereza Hlůšková už v brzké době vrátí domů. O tom, že svoboda je na dosah, se dozvěděla na začátku listopadu, brány věznice přesto dosud neopustila. Přitom už tento týden měla být propuštěna. "V průběhu tohoto týdne by se měla snad vrátit domů, ale detaily v tuto chvíli sdělovat nemůžeme," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí MZV na začátku tohoto týdne.

Podle všeho by mělo jít skutečně o poslední dny ve vězení, které se pro mladou Češku nesou ve znamení prostého čekání na moment, kdy z něj bude moci vyjít. Zatím to vypadá, že po víkendu by k tomu mělo dojít. "Terezino propuštění se očekává příští týden," uvedl pro deník Blesk s případem dobře obeznámený zdroj z Pákistánu s tím, že soud by mohl příkaz k jejímu propuštění podepsat v sobotu a v pondělí už by se tak mohla z vězení skutečně dostat.

O propuštění Hlůškové se prostřednictvím úřadů dozví i česká veřejnost. "Domluvili jsme se se zastupitelským úřadem, že v okamžiku, kdy bude propuštěna, tak tuto informaci sdělíme na Twitteru ministerstva zahraničí," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí MZV Eva Davidová. Další detaily ale nebudou na přání rodiny sdělovány.

"Další postup směrem k jejímu návratu, jestli bude muset ještě nějaký den setrvat v Pákistánu, nebo se okamžitě vrátí, to už komentovat nemůžeme na základě výslovného přání rodiny," dodala Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že otec Terezy Hlůškové komunikoval přání rodiny, aby další termíny a detaily nebyly veřejnosti sděleny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.