Tereza Těžká přišla o jeden ze svých vztahů. Polyamorní herečka přiznala rozchod s přítelkyní. Popsala, v čem spočíval vztah ve třech

Tereza Těžká
Tereza Těžká
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2022

Herečka Tereza Těžká (26), která je známá z dokumentu V síti a nyní také ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, už před více než rokem svým fanouškům svěřila, že je polyamorní. Znamená to, že žije ve více milostných vztazích. Nyní ovšem přiznala, že jeden z nich se rozpadl, rozešla se totiž s přítelkyní Anetou. "Spousta lidí si myslí, že polyamorie je jen o sexu, že jsou to lidi, kteří nezvládají závazky. To vůbec není pravda," přiblížila před časem herečka pro ŽivotvČesku.cz, v čem skutečně polyamorie spočívá.

Polyamorie je životní styl, kdy osoba žije v několika milostných vztazích, není tedy monogamní. Partneři o sobě navzájem vědí, nejedná se tak o nevěru. Přesně tento životní styl vyhovuje herečce Tereze Těžké, která má kromě manžela také přítele. Ještě nedávno měla také přítelkyni, se kterou o polyamorii na sociálních sítích otevřeně promlouvala, nyní ale odhalila, že vztah se rozpadl.

"Už je to pár měsíců, co jsme se s Aniou rozhodly, skrze naše odlišné požadavky a potřeby ve vztahu, ukončit náš partnerský vztah. Byl to můj nejklidnější rozchod. Dokonce se nám povedlo zachovat krásné věci, co spolu máme, a zůstat nadále přítelkyně," napsala Tereza Těžká na sociální sítě.

S Anetou byla herečka v dlouhodobém vztahu, stejně tak s ní byl ve vztahu i její manžel Jan. Jak už dříve Tereza Těžká vysvětlila, tvořili takzvanou triádu. Nyní ovšem, stejně tak jako se s Anetou rozešla ona, se s ní rozešel i její manžel. Vztahy dle jejích slov nadále zůstávají přátelské.

"Vztah ve třech, triáda, funguje paradoxně stejně jako každý normální monogamní vztah. Řeší se tam stejné věci, stejné problémy, ale je zajímavé, jak tři lidé tvoří čtyři samostatné vztahy, tedy já a Áňa, já a Jan, Jan a Áňa a my tři dohromady. Každý ten vztah se posouvá jinak rychle, jsou tam jiné věci," popsala Tereza Těžká před časem pro ŽivotvČesku.cz, jaký je život ve vztahu ve třech.

Tereza Těžká poprvé o polyamorii promluvila v roce 2021, čímž pomohla zbořit mnoho mýtů, které okolo ní panovaly. Fanouškům například otevřeně vysvětlovala, že v polyamorních vztazích nejde jen o intimní styk, že nejde o nevěru, že je to v podstatě to samé, jako je mít jeden plnohodnotný vztah několikrát.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.