Tohle řekl k popravě ohněm: Slova žháře Zdeňka K., kterými se snažil vysvětlit smrt 11 lidí

Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Foto: Archiv ŽivotvČesku / Archiv HZS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Policisté v pondělí obvinili z vraždy a obecného ohrožení Zdeňka K., kterého zadrželi po požáru bytu v panelovém domě v Bohumíně. Tragédie má jedenáct obětí včetně tří dětí. Muž se snažil mužům zákona svůj čin vysvětlit...

Zdeněk K., který řešil tím, že zapálil byt v 11. patře v Bohumíně, rodinné spory, si vyslech obvinění. "Obviněn byl ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z obecného ohrožení,” řekl dozorující státní zástupce Michal Król.

Stejně jako hasiči a policie potvrdil, že muž použil akcelerátor hoření. Nikdo zatím neupřesnil, o jakou látku šlo. Mluví se nejčastěji o benzínu.

Šlo o akt pohrůžky

Po zadržení se muž k činu přiznal. Policistům se snažil vysvětlit, proč byt zapálil. „Co se týče jeho postoje, tak ještě v postavení podezřelé osoby uváděl, že šlo o jakýsi akt pohrůžky. Tvrdil, že nechtěl nikomu ublížit. Druhá věc je, zda mluví pravdu,“ upřesnil Król, kterého citoval portál Novinky.cz.

Muži, který je nyní v nemocnici, hrozí doživotí. V nemocnici jsou i lidé, kterým se před plameny podařilo uniknout. Stav dvou z nich je vážný - oba leží na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Jeden je navíc připojen na plicní ventilaci,“ uvedla pro Českou televizi mluvčí ostravské nemocnice Petra Petlachová s tím, že hospitalizováni jsou ještě dva další zranění, kteří jsou mimo ohrožení života.

Na pátek 30. dubna připadá tradiční každoroční tradice pálení čarodějnic, jinak zvané také...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu