Tohle řekl k popravě ohněm: Slova žháře Zdeňka K., kterými se snažil vysvětlit smrt 11 lidí

Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Foto: Archiv ŽivotvČesku / Archiv HZS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Policisté v pondělí obvinili z vraždy a obecného ohrožení Zdeňka K., kterého zadrželi po požáru bytu v panelovém domě v Bohumíně. Tragédie má jedenáct obětí včetně tří dětí. Muž se snažil mužům zákona svůj čin vysvětlit...

Zdeněk K., který řešil tím, že zapálil byt v 11. patře v Bohumíně, rodinné spory, si vyslech obvinění. "Obviněn byl ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z obecného ohrožení,” řekl dozorující státní zástupce Michal Król.

Stejně jako hasiči a policie potvrdil, že muž použil akcelerátor hoření. Nikdo zatím neupřesnil, o jakou látku šlo. Mluví se nejčastěji o benzínu.

Šlo o akt pohrůžky

Po zadržení se muž k činu přiznal. Policistům se snažil vysvětlit, proč byt zapálil. „Co se týče jeho postoje, tak ještě v postavení podezřelé osoby uváděl, že šlo o jakýsi akt pohrůžky. Tvrdil, že nechtěl nikomu ublížit. Druhá věc je, zda mluví pravdu,“ upřesnil Król, kterého citoval portál Novinky.cz.

Muži, který je nyní v nemocnici, hrozí doživotí. V nemocnici jsou i lidé, kterým se před plameny podařilo uniknout. Stav dvou z nich je vážný - oba leží na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Jeden je navíc připojen na plicní ventilaci,“ uvedla pro Českou televizi mluvčí ostravské nemocnice Petra Petlachová s tím, že hospitalizováni jsou ještě dva další zranění, kteří jsou mimo ohrožení života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.