Tom Cruise prozradil tajemství svého mladistvého vzhledu. Péči o tělo věnuje spoustu času

Herec Tom Cruise
Herec Tom Cruise
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2021

Tom Cruise (58) ani před šedesátkou nepolevuje a kvůli rolím akčních hrdinů, pro které je známý hlavně z filmů Mission: Impossible, na sobě tvrdě pracuje. Kromě svého těla pečuje i o svůj obličej, díky čemuž si udržuje mladistvý vzhled a jeho věk by mu zřejmě jen málokdo tipoval. Prozradil, co pro sebe dělá a jak se udržuje mladým.

Oblíbený herec Tom Cruise je jedním z hollywoodských mužů, kteří místo stárnutí zrají jako dobré víno. V 58 letech má skvělou formu a mladistvý vzhled si udržuje díky hned několika zásadám, které velmi pečlivě dodržuje.

Pro Cruise je podstatnou součástí života jídelníček, který si sám striktně sestavil podle profesionálů. "Je to jen 1200 kalorií denně, grilované jídlo a žádné karbohydráty," uvedl herec v rozhovoru pro pánský magazín Men's Health.

Podle uznávané nutriční specialistky Pauly Claytonové je právě tento jídelníček Tomovým elixírem mládí. "Karbohydráty vytvářejí inzulín, který se v těle promění v glukózové molekuly. Ty pak ničí svaly a pokožku, což způsobuje stárnutí," vysvětlila odbornice, proč Cruise díky vynechávání potravin s karbohydráty zdánlivě nestárne.

Co se týká cvičení, Cruise nespoléhá jen na klasické posilování či cardio, ale věnuje se i dobrodružnějším aktivitám. "Dělám toho opravdu hodně, kromě běhu třeba lezu po skalách, jezdím na kajaku, zkoumám jeskyně, což bývá občas velmi fyzicky náročné," řekl Tom, který je zřejmě akčním hrdinou ve filmech i mimo ně.

Pohyb Tom Cruise přizpůsobuje i svým pracovním povinnostem. "Vždy cvičím podle toho, co je ode mě v konkrétním filmu požadováno. Když mám mít svaly, buduji svaly, když je potřeba ohebnost a mrštnost, tak pracuji na tom," doplnil divácky oblíbený herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.