Tomáš Horna roky tajil dluhy před Monikou Absolonovou. Psycholog popsal přesný důvod

Nextfoto
Monika Absolonová a Tomáš Horna
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Ona známá a respektovaná zpěvačka, on nadějný hokejista s obrovskými dluhy na krku. Tak byly rozdané karty, když se Tomáš Horna (40) a Monika Absolonová potkali. Bývalý hokejista nyní po rozchodu přiznal, že před snoubenkou tajil obrovské dluhy. Podle psychologa je takové jednání chybné. "Měl jí to říct. Pro muže je to ale těžké, protože to znamená přiznat prohru," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz renomovaný psycholog Jeroným Klimeš.

Na začátku května zpěvačka Monika Absolonová (44) oznámila, že musela ukončit vztah se snoubencem Tomášem Hornou. Rozchod přišel po sedmi letech společného soužití. "Protože budeme vždy především rodiče dvou úžasných kluků, kteří se za pár let naučí číst, tak zde veřejně nebudu vysvětlovat důvody. Jediné, co k tomu řeknu, že jich je, jak tomu bývá, více," uvedla v prohlášení zpěvačka s tím, že na svého bývalého partnera nehodlá házet špínu.

Fanoušci oblíbené zpěvačky začali intenzivně řešit, proč k rozchodu muselo dojít. Tomáš Horna se nyní rozhodl učinit velkou zpověď, ve které přiznal, že do vztahu se zpěvačkou nešel s čistým štítem. Trápily ho obrovské dluhy, které tajil.

Bývalý hokejista dnes tvrdí, že začátek finančních problémů zapříčinila jeho bezstarostnost a také kamarád, který potřeboval půjčit peníze na dům. Horna svým podpisem stvrdil riskantní půjčku na 700 tisíc korun. Sám říká, že tehdy vydělával kolem čtvrt milionu korun měsíčně, a peníze proto neřešil. Jenže neřešil ani kamarádovy neuhrazené splátky, a dluhy se tak nakonec vyšplhaly do milionů. To však jeho partnerka netušila.

"Po ukončení aktivní kariéry jsem byl chvíli jen doma a pomáhal Monice s dětmi, to ona živila rodinu. Pro moje chlapské ego to byla rána, zvlášť když jsem býval zvyklý se o všechno v tomhle ohledu postarat a mít všeho dostatek," popsal Tomáš Horna své pocity pro internetový projekt Bez frází s tím, že část peněz za něj uhradila sama Monika. Závažnost svých problémů ale vždy tajil.

Psycholog Jeroným Klimeš jednání Tomáše Horny nepovažuje za šťastné, ale je u mužů běžné. Muži totiž vystupují jako sebevědomí samci, kteří dokážou živit svou rodinu. Pokud na to někdo nemá, tak se mu to přiznává špatně.

"Měl to samozřejmě své partnerce říct. Jenže ono se to mužům říká špatně, protože to znamená přiznat prohru. Chlap často dělá dojem, že je bohatý, přitom je na tom vlastně hůř než bezdomovci. Muži balí ženy na iluze," uvedl pro ŽivotvČesku.cz psycholog a dodal, že partneři musí navzájem znát svou reálnou finanční situaci, jinak dochází k problémům.

"Pokud mluví o tom, že chtěl ochránit svou ženu, tak to měl udělat tak, že ji do toho v první řadě finančně nezatáhne, a ta žena by o tom měla principiálně vědět, protože je to důležitá věc, která se bezprostředně týká společného soužití. Tajit to, to není vstřícné gesto vůči ženě, to je chyba," řekl k situaci v domácnosti Moniky Absolonové uznávaný psycholog.

Tomáš Horna dnes pracuje v akademii mládeže u fotbalové Sparty jako kondiční trenér a zkouší se zvednout ze dna. Říká, že když má černé myšlenky, uvědomí si, že nesmí zklamat své tři děti. O Moniku Absolonovou přišel, ale s dětmi stejnou chybu neudělá.

Jedním z řešení financování bydlení je hypotéka, kterou považuje řada lidí za snadné řešen...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu