Tragédie slavného cirkusu. Medvěd zaútočil na ošetřovatele, kterého rozsápal v kleci

Medvěd zaútočil na ošetřovatele, kterého rozsápal v kleci
Medvěd zaútočil na ošetřovatele, kterého rozsápal v kleci
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2020

Zvířata jsou nádherná stvoření, ale v případě pocitu ohrožení dokážou být také velmi nebezpečná. Mladý ošetřovatel Valentin Bulich (†28) zemřel poté, co se ocitl v kleci s jedním z medvědů patřícímu ke slavnému ruskému cirkusu.

Tragická smrt zasáhla jeden z největších ruských cirkusů – Moskevský státní cirkus (Great Moscow State Circus). Jeho zaměstnanec Valentin Bulich, který byl mezi kolegy považován za milého a hodného mladíka, se ve volném dni vydal za jedním z trojice medvědů a v kleci se s ním zamkl. Zvíře ale zareagovalo na jeho přítomnost agresivně a zaútočilo na něj. Přes veškerou pomoc pracovníků cirkusu a jejich rychlou reakci však muž podlehl rozsáhlým zraněním, především v oblasti hlavy. K otřesnému incidentu se vyjádřilo samotné vedení cirkusu.

"Naši zaměstnanci se pokusili pomoci oběti útoku, ale bezvýsledně. Muž byl převezen do moskevské Vinogradov City Clinical Hospital, kde na následky zranění zemřel," vyjádřil se jeden z manažerů slavného cirkusu. Podle oficiálního prohlášení se ošetřovatel dopustil hrubého porušení bezpečnostních pravidel a jeho nepochopitelné jednání je předmětem vyšetřování policie. Osud zvířete je zatím nejasný, ale cirkus odmítá jeho odstřelení.

"Valentin se zamkl s medvědem v kleci. Zvíře mu doslova skalpovalo hlavu a neměl žádnou šanci na přežití," uvedl moskevský deník Moskovskij Komsomolets.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.