Muž zachránil svého psa ze spárů medvěda. Těžce zraněné zvíře muselo podstoupit náročnou operaci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 1. 2021

Děsivý zážitek má za sebou Kaleb Benham žijící v Nevadě v Kalifornii, který čelil tváří v tvář medvědovi, který zaútočil na jeho psa. Leckdo by nedokázal jakkoli zasáhnout, ale pro Američana byla představa, že přijde o svého zvířecího kamaráda natolik strašná, že neváhal riskovat vlastní život.

Říká se, že člověku ve stavu ohrožení může proběhnout celý život před očima v pár vteřinách. Něco takového zažil i Kaleb Benham, když venku před domem zaslechl podivné zvuky. Věděl, že se tam pohybuje jeho pes, pitbul Buddy, ale děsivé vrčení ho přimělo následovat zvuk. Vzápětí se mu naskytl pohled, na který asi do konce života nezapomene.

Na zahradě spatřil medvěda, který táhl nebohého psa směrem od domu. Šelma měla psí hlavu sevřenou v tlamě. Asi 150kilové zvíře se nehodlalo vzdát a přes všechny pitbulovy snahy vyprostit se z jeho stisku, ho medvěd nepustil.

Upozornění: Video obsahuje záběry nevhodné pro citlivé jedince.

"Upřímně, jediná věc, na kterou jsem dokázal myslet, bylo to, abych zachránil své dítě. Běžel jsem tam, zaryl se do medvěda, popadl jsem ho za krk a začal jsem ho vší silou bít do obličeje a očí, dokud Buddyho nepustil," popsal hrůzný zážitek Kaleb Benham, jak informoval magazín People.

Medvěd nakonec polevil sevření a rozběhl se pryč. Majitel vážně zraněného Buddyho se snažil najít veterinární pomoc, ale neměl štěstí, protože nejbližší byla uzavřena kvůli výskytu covidu. Začal panikařit. Pitbul musel mít velké bolesti, ale Kaleb se nevzdával. Nakonec se mu podařilo vyhledat veterinární kliniku a jeho psí kamarád musel ihned podstoupit náročnou operaci.

Buddy díky péči veterinářů přežil a musel se léčit v klidovém režimu doma. Medvěd zranil psa také v oblasti oka a roztrhl mu tlamu. Pitbulovi musel být při přechodu do domácího léčení nasazen speciální chránič kolem hlavy, aby se zabránilo kontaktu s hojícími se ranami. "Kdyby to bylo dítě rodičů, co by udělali? Je to moje dítě, pro svého psa bych zemřel," dodal majitel Buddyho Kaleb Benham, jak píše web nypost.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.