Hrdinní pejsci zachránili paničku před agresivní medvědicí. Pomohl jim cyklista

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2020

S téměř dvousetkilovou medvědicí se musela při procházce potýkat Kathleen Boyle z Collier County na Floridě. Její pejsci rasy West highland white teriér, několikanásobně menší a lehčí než rozzuřená samice, ji začali bránit. K záchraně pomohl i cyklista, který jel náhodou kolem.

Obyčejná procházka Kathleen Boyle se proměnila v boj o holý život, když zahlédla dvě medvědí mláďata. „Věděla jsem, že jejich matka bude poblíž a tak jsem vzala nohy na ramena, ale objevila se rychle a všimla si mě,“ popsala Kathleen chvíle hrůzy zpravodajství Wink News.

Medvědice se rozeběhla proti ženě, kterou se její malí psi jali bránit. „Dva psi, kteří neváží ani 10 kilogramů, měli dost odvahy, aby mě chránili před medvědicí, která měla skoro 2 metráky. Jeden jí útočil na břicho, tak se obrátila proti němu, vzala ho do tlamy, mrskla s ním o zem a kousla ho.“

„Druhý ji v tu chvíli začal kousat do nohou a do břicha. Bála jsem se o ně a začala jsem medvědici mlátit pěstmi a z plna hrdla křičet,“ vysvětlila žena, jak situace proběhla.

Cyklista

Pejsci zjistili, že na velkou medvědici nejsou dost silní a začali před ní couvat. Nikdo neví, jak by útok dopadl, kdyby se nezjevil cyklista. Ten se jal křičet a medvědice, nervózní z křiku dvou lidí, utekla.

Kathleen označuje své dva mazlíčky a cyklistu za hrdiny, kteří jí zachránili život. „Jeden z mých pejsků má zraněný krk, ale dostane se z toho. Oba teď zahrnuji ještě větší láskou a péčí než předtím,“ připustila napadená žena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.