Jaroslava Obermaierová: Mám zdravotní problémy, do velkého filmu už mě nevezmou, myslí si herečka

Jaroslava Obermaierová působí v seriálu Ulice už 15 let.
Jaroslava Obermaierová působí v seriálu Ulice už 15 let.
Foto: Archiv TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 9. 2020

Jaroslava Obermaierová je oblíbenou postavou seriálu nejsledovanější tuzemské stanice. "Už jsem tam patnáct let, už kolegy beru jako takovou rodinu," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka známá jako drbna Nyklová. V současnosti má velké trápení se zuby a exkluzivně přiznala, že je přesvědčená, že diváci ji už nikdy nespatří v celovečerním filmu.

Mnoho lidí sledujících nekonečný seriál Ulice by si jen těžko dokázalo představit další pokračování bez jedné z hlavních postav, kterou je Vilma Nyklová, jejíž představitelkou je populární česká herečka Jaroslava Obermaierová. A ani v budoucích dílech nebudou ochuzeni. "Mám ráda lidi okolo, už mi to natáčení přirostlo k srdci. Je to práce jako každá jiná, ale já si to pořád i po těch patnácti letech užívám," řekla v úvodu herečka.

Aktuálně trochu řeší dlouhodobou bolest zubů. "Nic příjemného to není. Odcházejí jako všechno v životě. Jsou to nepříjemné zdravotní starosti a problémy. Kdo kdy s tím trpěl, tak ví," podotkla ke svému problému s chrupem, který ale věří, že lékaři vyřeší.

S Jaroslavou Obermaierovou jsme se bavili o velkých rolích ve filmech, kterých ztvárnila desítky jako třeba ve snímku Kladivo na čarodějnice, Smrt stopařek a dalších. Před lety natáčela jako o život, teď se spíše usadila v seriálu. "Už dlouho jsem netočila. Myslím, že už mě nikdo nechce. Velkou roli ve filmu jsem nedostala hodně dlouho, doba je jiná, já starší. Nemyslím si, že by se ještě něco změnilo," povzdechla si pro ŽivotvČesku.cz herečka s tím, že dnes už se netočí filmy jako dříve.

"Ta doba je jiná. Dnes by opravdu dobrý film natočil jen málokdo. Myslím takovou tu českou klasiku. Ale nároky doby jsou jiné než dříve, takže nechci aby to vyznělo jako kritika, spíše jako zamyšlení," dodala Jaroslava Obermaierová, na které bylo znát, že film je pro ní stále disciplínou na prvním místě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.