Trasa smrti: Tudy šla matka čtyřměsíčního kojence s mrtvým tělíčkem, pak ho hodila zatíženého kamením do vody

Cesta, na kterou matka čtyřměsíčního kojence nikdy nezapomene...
Cesta, na kterou matka čtyřměsíčního kojence nikdy nezapomene…
Foto: Ilustrační foto / Facebook /mapy.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2020

Kriminalisté stále vyšetřuj případ úmrtí čtyřměsíčního kojence na Mělnicku, kterého se matka zřejmě zbavila poté, co náhle zemřel. Podle policie matka nechala tělo v Labi v obci Hořín zasypané kamením. Sama bydlí v Mělníku, odkud se do nedaleké obce často vydávala. Jde o trasu, na kterou nikdy v životě nezapomene...

Matka dítěte původně policistům oznámila, že se kojenec ztratil i s kočárkem. Tak se mělo stát, když usnula během opalování v zámeckém parku v Hoříně.

Policisté neprodleně nasadili na pátrání i vrtulník. Po dítěti pátralo v Hoříně okolo 30 policistů a stejný počet hasičů, do pátrání byli povoláni i psovodi. Postupem času, jak vyšetřování pokračovalo, matka i s novým přítelem výpověď změnila.

Kolem případu zároveň začalo vyplouvat více věcí na povrch. Třeba skutečnost, že matka dítě byla viděna několikrát pod vlivem alkoholu, nejen v těhotenství užívala návykové látky.

Dítě dle jejich slov z jí neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Policisté z poříčního oddělení následně tělíčko kojence našli po několika hodinách pátrání v Labi nedaleko obce Vliněves.

Na základě předběžných výsledků pitvy nebylo prokázáno cizí zavinění. Policisté se domnívají, že matka po úmrtí dítěte zpanikařila a nevěděla co má dělat. Podle některých tvrzení bylo dítě mrtvé už několik dní, než ho policie objevila.

Matka změnila barvu vlasů

Řada lidí z Mělnicka by chtělo uctít jeho památku. A zejména rodina. Za Tadeáška hoří desítky svíček, na pietní místa v Hoříně lidé nosí květiny. Pohřeb kojence, kterého po jeho smrti jeho matka hodila do řeky a zatížila tělo kameny, zatím není určen.

Policie stále nevydala tělo. “Čekáme na kompletní výsledky pitvy,” řekla pro Život v Česku mluvčí Středočeské policie Markéta Johnová, která zdůraznila, že případ nebyl stále uzavřen.

Portál eXtra upozornil na skutečnost, že matka dítěte změnila barvu vlasů a ukrývá se opět v Neratovicích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.