Reklama:

Tři destinace vyloženě pro šetřivé Čechy. Expertka vyjmenovala země, kam letos za nejvýhodnější dovolenou

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2024

Sezona letních dovolených se blíží a mnoho spořivých Čechů začíná vyhledávat destinace, které nabízí skvělý zážitek za dostupnou či »rozumnou« cenu. Podle expertky Jiřiny Ekrt Jiruškové ze společnosti Invia existují tři země, které v současnosti dominují jako nejlevnější destinace pro náročné a zároveň spořivé cestovatele. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že jde o trojici zajímavých destinací –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Bulharsko, Tunisko a Turecko.

Reklama:

Přestože ještě před měsícem byl nejlevnější Egypt, situace se postupně změnila. "Na trhu jsou nové světové cestovní kanceláře. A aby mohly nalákat nové klienty a byly konkurenceschopné vůči zaběhlým značkám na českém trhu, tak bylo možné pořídit týden v krásném čtyřhvězdičkovém hotelu se stravovacím programem »all inclusive« za krásných 8 tisíc korun. Nejlevněji vycházel tedy Egypt, ale s blížící se letní sezonou to bude zmíněné trio destinací," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Jirušková.

Podle expertky na dovolené jsou nyní nejvýhodnějšími zmíněné destinace. Upřednostní je zejména ti, kteří chtějí dovolenou za nižší cenu a chtějí si ji užít třeba s ohledem na to, že se nechtějí starat o stravování a preferují některé ze stravovacích programů typu »all inclusive«.

Reklama:

"Jednotlivé destinace bych seřadila tak, že podobně vychází Turecko a Tunisko, na třetím místě to bude Bulharsko," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice na dovolené.

Pokud jde o to, čím jsou zmíněné země zajímavé, tak Tunisko příkladem láká nejen svou dostupností, ale i bohatou historií a krásnými plážemi. Pro turisty nabízí pestrý výběr aktivit, a to od návštěv historických památek přes tradiční trhy až po relaxaci na pláži. Tunisko je skvělou volbou pro ty, kteří hledají exotiku blízko domova za rozumnou cenu.

Turecko je dalším favoritem mezi levnými destinacemi. Nabízí turistům úžasné památky, rozmanitou kulturu a nádherné přírodní scenérie. Turecko je známé svým pohostinstvím a kvalitními službami, což z něj činí ideální destinaci pro rodiny, páry i jednotlivce.

A trojici cenově dostupných a službami kvalitních destinací uzavírá Bulharsko, které je tradičně oblíbenou zemí pro české turisty, a to díky svým krásným černomořským plážím a příznivým cenám. Bulharská riviéra nabízí výborné možnosti pro relaxaci i aktivní dovolenou. Navíc je snadno dostupné a představuje skvělý poměr ceny a kvality.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: