Tříleté holčičce diagnostikovali leukémii. Maminka jí splnila tajné přání a její pokoj proměnila v království

Nemocné Ffion se splnil velký sen
Nemocné Ffion se splnil velký sen
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

S těžkým osudem se pere teprve tříletá Ffion, která musela od lékařů vyslechnout krutou diagnózu - leukémii. Od té chvíle prožívala nejtěžší chvíle v životě a musela se poprat se vším, co její nemoc obnáší. Ale ve smutku a bolesti přišla i velká radost díky společnosti Fairytale Kingdom of Dreams, která proměnila její obrovský sen ve skutečnost a ukázala, že lidé by měli myslet na druhé a snažit se jim vždy pomáhat. Leckdy »jen« pro ten úsměv.

Tříletá Ffion z jižního Walesu, jejíž jméno velšského původu představuje krásnou květinu zvanou náprstník, letos v létě lékaři diagnostikovali leukémii. Pouhý týden nato, co oslavila narozeniny. Zdrcující zpráva zasáhla nejen ji, ale pochopitelně i její rodiče. V jediný den se všechno naprosto změnilo a převrátilo jim život vzhůru nohama. Po měsících strastí, bolesti a smutku, se její maminka Jennifer rozhodla, že musí něco udělat, aby v holčičce zase probudila alespoň trochu radosti a štěstí. Věděla, že jako státní úřednice by dokázala něco našetřit (jejím cílem bylo 2 500 liber, v přepočtu přes 73 000 korun) a s menší pomocí by tak mohla splnit sen svojí dcery. Tím byla růžová princeznovská postel, ale ne ledajaká. Do pomoci se chtěla zapojit také charitativní organizace Dreams and Wishes Charity, která podporuje vážně nemocné děti. Ta chtěla doplatit zbylé peníze potřebné na výrobu Ffioniny vysněné dětské postele.

Jennifer tedy oslovila společnost Fairytale Kingdom of Dreams sídlící v Hertfordshire, která se specializuje na zakázkovou výrobu luxusních postelí. Ta se pustila do výroby jedinečného pohádkového lože pro malou princeznu Ffion. Pracovníci společnosti si dali obzvláště záležet, aby splnili nejvyšší požadavky, o kterých dívenka ve svých představách snila. Z běžné postele udělali něco, o čem by fantazírovalo mnoho dětí. Růžové království, které je hodno někoho tak statečného a krásného jako je Ffion. Rodina byla nadšená, jak se vše povedlo, ale tím to nekončilo. Společnost nechtěla nic zaplatit a věnovala nemocné holčičce její princeznovskou postel zcela zdarma.

Když Ffion uviděla vlastní nové růžovo-bílé království, byla moc nadšená. Sledovat děvčátko bez vlásků, s hadičkou a obvazy, jak pomalu šplhá po schůdcích a zkoumá obrovskou pohádkovou postel s hradbami, bylo pro její rodiče dojemným okamžikem, kdy po dlouhé době viděli u Ffion úsměv na tváři a upřímné štěstí z dárku, o kterém dlouho snila.

 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.