Třináct migrantů přecházelo Slovensko ve vánici. Jeden zemřel, další je v nemocnici

Skupina migrantů se pokoušela přejít přes Slovensko
Skupina migrantů se pokoušela přejít přes Slovensko
Foto: Policie SR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Devět nelegálních migrantů ve čtvrtek našli slovenští policisté u hranice s Polskem. Uvázli tam ve sněhové vánici. Čtyři další se pohybovali po okolí, strážci zákona je všechny dopadli. Jeden běženec kvůli extrémnímu počasí zemřel.

Slovenská hraniční kontrola doprovázená mobilní zásahovou jednotkou cizinecké policie ve čtvrtek zasahovala u hranice s Polskem. Našli tam totiž nelegální migranty, sedm z Bangladéše a dva z Indie. Neměli doklady a policistům sdělili, že v okolí jsou ještě čtyři běženci.

"Při prohledávání okolí se služebním psem policisté našli dva státní příslušníky Bangladéše, jednoho v kritickém stavu a druhého bez známek života. Okamžitě kontaktovali tísňovou linku 112 za účelem výslání týmu rychlé zdravotnické pomoc. Na místo nálezu mrtvoly neznámé totožnosti přivolali Horskou záchrannou službu se sídlem ve Zboji," uvedli policisté na Facebooku.

Migranty zadrželi

Poslední dva migranty zadrželi až příslušníci polské hraniční služby, jelikož se dostali na území Polska.

Zraněného Bangladéšana převezli do nemocnice v Humenném. "Byl ošetřený a hospitalizovaný," uvedli policisté. "Skupina devíti migrantů byla předvedena na oddělení za účelem zjištění totožnosti. Cizinci jsou do dalšího rozhodnutí umístěni v prostoroch pro zadržené cizince na OHK PZ Zboj," uzavřeli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.