Triumf českých hokejistů sledovala z tribuny i Lucie Šafářová. Podpořit Tomáše Plekance přišla s roztomilou Leontýnkou

Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová se synem
Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová se synem
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2024

Už je to více než půl roku, co Tomáš Plekanec ukončil svou úspěšnou hokejovou kariéru. Bývalý útočník se ale přesto domácího mistrovství světa účastní. V roli asistenta reprezentačního trenéra Radima Rulíka zažívá při zápasech okamžiky štěstí, ale i náročné chvíle. Podpořit ho v sobotu přišla jeho manželka Lucie Šafářová s dcerou Leontýnkou, které z tribuny fandily o sto šest. O přítomnosti rodiny na důležitých utkáních promluvil pro ŽivotvČesku.cz bývalý hokejový útočník a trenér Vladimír Růžička.

Rodina je pro Tomáše Plekance zajisté na prvním místě. S manželkou Lucií Šafářovou, se kterou má dvě děti, aktivně sportují i ve volném čase a k pohybu vedou i své potomky. Geny sportovců se již projevují u čtyřleté Leontýnky, která si už v útlém věku pinká s tenisákem. Dle zveřejněných videí na sociální síti by mohla mít na tenis talent po mamince.

Právě roztomilou dcerku vzala bývalá vrcholová tenistka na sobotní zápas Česko-Švédsko. "Fandíme, co to jde," napsala na sociální síti Instagram Lucie Šafářová ke snímku, kde drží roztomilou holčičku v náručí. Podle fenomenálního výsledku českého týmu zřejmě fandění rodiny Tomáše Plekanec společně s celou O2 arenou pomohlo.

O důležitosti podpory rodiny v rámci profesionálního sportu promluvil pro ŽivotvČesku.cz hokejový trenér a bývalý útočník Vladimír Růžička. "Rodina je strašně důležitá. Dovolím si tvrdit, že přítomnost rodiny v hledišti při důležitém zápasu je pro každého člena týmu významná. Je také důležité mít zázemí, které umožňuje klid na práci," uvedla hokejová legenda, která má oporu především v manželce Marii.

Bývalý hokejový útočník Tomáš Plekanec zajisté podporu ve své rodině má. Po rozvodu s Lucií Vondráčkovou, se kterou má dva syny, se oženil s bývalou úspěšnou tenistkou Lucií Šafářovou. Sympatická sportovkyně pro ŽivotvČesku.cz promluvila půl roku po narození syna Olivera o tom, jaký je Plekanec tatínek.

"Tomáš je skvělý táta, nemůžu na něj říct jediné křivé slovo. Dětem se opravdu hodně věnuje. Starší kluci sice mají už hlavně svoje koníčky, například Matýsek skvěle plave, ale i tak se s nimi snaží trávit čas," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Lucie Šafářová před rokem a půl.

Tomáš Plekanec může být v roli asistenta trenéra s výkony českého týmu nad míru spokojený. V neděli večer se rozhodne, zda po čtrnácti letech získá česká reprezentace zlato na mistrovství světa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.