Trojnásobná vražda na Prostějovsku, mladý muž měl zavraždit otce a sourozence. Směrem k nebezpečí se vyjádřil starosta i mluvčí policie

Policie - Ilustrační snímek
Policie – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 4. 2022

Obrovská tragédie zasáhla obyvatele na Prostějovsku. Kriminalisté tam vyšetřují několikanásobnou vraždu. "Krajští kriminalisté aktuálně prověřují násilné úmrtí tří osob. Osoba podezřelá ze spáchání činu byla na místě zadržena," uvedla na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Marie Šafářová směrem k informacím, že policie pátrá po podezřelém, který má být na útěku.

Policisté vyšetřují vraždu, kdy mělo dojít k úmrtí otce a sourozence. Podle serveru Novinky.cz se rodinná tragédie stala v jednopatrovém domě v řadové zástavbě. Server uvedl, že muž údajně zabíjel mačetou. Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem.

Starosta města Kostelec na Hané, kde se čin stal, uvedl, že lidé nemusejí mít obavy. "Vážení spoluobčané, v našem městě došlo k tragické události - k násilnému trestnému činu, kdy podezřelá osoba je zadržená Policií ČR. Dle vyšetřujících policistů nehrozí žádné nebezpečí občanům našeho města. František Horák , starosta města," sdělil na Facebooku.

Podle informací televize Nova mladík, u něhož se prý spekulovalo o psychické nemoci, zavraždil sedmapadesátiletého otce, bratra a sestru ve věku zhruba 20 let. Další z mladíkových sester má být naživu. V době činu totiž nebyla doma.

Kriminalisté nechtějí případ komentovat. "Šetření je na celém počátku, nemůžeme proto sdělit více. Mohu ubezpečit, že obyvatelé mohou být v klidu," dodala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Marie Šafářová. Na místo dorazila soudní lékařka a hasiči.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.