Trojnásobný ženáč Paroubek na dálku poradil Babišovi, jak přežít rozpad manželství: Dobré vztahy nad zlato

Andrej Babiš a Jiří Paroubek
Andrej Babiš a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2024

Lídr hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš na svých profilech na sociálních platformách oznámil rozchod s manželkou Monikou. Stalo se tak po zhruba 30 letech vztahu a neúplných sedmi letech manželství. Není však jediný vysoce postavený politik, kterému se podobná negativní událost stala. Příkladem současný kandidát do Evropského parlamentu a rovněž expremiér Jiří Paroubek se rozváděl dvakrát. Redakce ŽivotvČesku.cz ho oslovila, zda by na dálku poskytl nějakou životní radu politickému kolegovi, který podle neověřených informací redakce již ale nemá být sám.

Babiš v pátek mnohé překvapil tím, že jdou s Monikou lidově řečeno od sebe. Redakce ŽivotvČesku.cz jako první periodikum již o Velikonocích informovala, že mezi manželi není něco v pořádku. A nakonec se informace potvrdily.

"Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují. Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné," napsal Babiš na sociálních platformách.

I když nejnovější informace redakce jsou neověřené, vyplývá z nich, že rozchod nebyl náhlý a již oba manželé mají mít nové partnery. Šlo tedy jen o načasování, kdy to oznámí. Přesto je naprosto jasné, že 30 let společného života jen tak člověk nevymaže.

Redakce ŽivotvČesku.cz tak oslovila v rámci rozpadu manželství s nadsázkou řečeno mistra. Jiří Paroubek má za sebou dva rozvody a před necelým rokem se ženil potřetí. Zkušeností má dost. Dotaz zněl, co by poradil na dálku Babišovi, jak optimálně rozpad manželství přežít. "Myslím, že to je u nich spíše nějaká dlouhodobá záležitost, takže to vypadá na v celku mírumilovný rozchod. Tady nemám obavy, že by si neporadili, jak dále naložit každý se svým životem," uvedl.

Proč se zejména politickým lídrům rozpadají manželství, v tom Paroubek nevidí nic zvláštního. "V této zemi se rozvádí polovina lidí, takže bych v tom neviděl něco mimořádného. Prostě lidé se rozcházejí a scházejí, taková je doba a je asi pravda, že politika je v tomto ohledu asi trochu specifická," doplnil pro ŽivotvČesku.cz bývalý premiér, který se před necelým půlrokem stal předsedou strany ČSSD (Česká suverenita sociální demokracie) a nově je kandidátem na europoslance.

I když se Paroubek vyhýbal nějaké přímé radě na dálku směrem k Babišovi, nakonec přece jen uvedl, že zachování dobrých vztahů je důležité. "Ideální je, když rozpadlé manželství - vztah nějakým způsobem pokračuje, a to na bázi přátelských vztahů. Teď nemyslím konkrétně u Andreje Babiše, ale myslím to obecně. Je dobré, když ne hned, i když v případě Andreje Babiše to bude spíše hned, najít nějaké přátelské schéma komunikace. Zkrátka dobré vztahy nad zlato, dalo by se říct," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz.

Paroubek je koneckonců příkladem toho, že dobré vztahy jdou vybudovat. Jeho druhé manželství má za sebou řadu bolavých »kotrmelců«, kdy se exmanželé několikrát sešli u soudu. To se ale změnilo. "V případě prvního manželství jsou vztahy dlouhodobě dobré, teď si myslím, že i v případě druhého manželství," dodal pro ŽivotvČesku.cz Paroubek s tím, že v případě rozchodů a rozvodů, kde to mezi expartnery je poměrně třaskavé, tak u většiny obrousí takzvaně ostré hrany čas.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.