Tropické dny spláchnou bouřky a přívalové deště. Počasí bude mít podle meteoroložky extrémní výkyvy

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

Českou republiku čeká týden teplotních výkyvů, po tropickém úterku přijde středeční výrazné ochlazení. Meteorologové navíc varují před nebezpečnými jevy, jako jsou kroupy, bouřky a silný vítr. "Od středy dojde ve srovnání s úterkem k teplotnímu propadu až o deset stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Příjemné prosluněné pondělí, tropické dusné úterý a poměrně chladná středa, které budou předcházet bouřky a místy také přívalové deště. Tak budou podle meteorologů vypadat poslední červnové dny.

"Čeká nás týden ve znamení teplotních šoků. V pondělí naměříme v maximech 27 až 31 stupňů Celsia, v úterý už to budou tropické teploty mezi 29 až 33 stupňů Celsia, na západě území naší republiky bude 26 stupňů Celsia. V úterý večer postoupí do Česka od západu studená fronta, která přinese zejména v noci silné bouřky, které budou doprovázet nebezpečné meteorologické jevy, jako je silný vítr, kroupy a místy přívalové deště. V pondělí vyjde výstražná informace, která na vedro a silné bouřky upozorní," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Úterní večer bude znamenat zlom, ve středu rtuť teploměru výrazně poklesne.

"Od středy dojde teplotnímu propadu až o deset stupňů Celsia. V Čechách bude ve středu 19 až 23 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku bude kolem 25 stupňů Celsia," upozornila pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí.

V následujících pracovních dnech zasáhne Českou republiku vlna veder, kdy teploty budou šp...

Začátek prázdnin přinese průměrné teploty. Tropické dny Česko zasáhly v polovině června, poté došlo k lehkému ochlazení a podobné počasí by mělo přetrvávat. V rámci měsíčního výhledu meteorologové předpovídají, že by srážky měly odpovídat letním průměrům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.