Tváří se, jako by se jich to netýkalo, Babiš zkritizoval Vojtěchovo ministerstvo kvůli Chytré karanténě

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a premiér Andrej Babiš
Foto: reprofoto ČT24
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2020

Premiér Andrej Babiš zkritizoval nízkou angažovanost ministerstva zdravotnictví v projektu chytré karantény. Za rezort zodpovídá Adam Vojtěch.

Vláda v pondělí projedná přechod projektu pod něj, řekl dnes v rozhovoru pro Českou televizi Andrej Babiš. "Doufám, že resort zdravotnictví se k tomu přihlásí, není to záležitost jen IT a armády," uvedl premiér.

Chytrou karanténu, za kterou v současnosti odpovídá Roman Prymula, hodnotí premiér jako dobrý projekt, který s sebou ale nese velkou šíři různých aspektů, a je třeba na něm ještě pracovat.

Babiš v neděli nechtěl specifikovat, kdo přesně se projektu dostatečně nevěnuje. Resort zdravotnictví se podle něj nicméně "tváří, jako by se jich to netýkalo".

"Teď to ministr musí převzít, důležitou roli tam bude hrát Dzurilla," naznačil, že klíčovou postavou bude vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla.

Doposud chytrá karanténa spadala pod Centrální řídící tým COVID-19, který vede od 30. března Roman Prymula. Ten ale v pátek uvedl, že chce na ministerstvu skončit, pokud nebude Babiš řešit dvě jeho podmínky.

Prymula před Babišem

Podle průzkumu společnosti Kantar CZ byl Prymula v minulých týdnech důvěryhodnější než premiér Babiš.

Prymulovi na začátku dubna důvěřovalo 37 procent občanů, Babišovi 28 procent, ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi 10 procent, uváděl průzkum.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.