Tvrdé drogy a vězení. Cameron Douglas se ze všeho vyhrabal a chce dostát herecké tradici

Nejstarší syn Michaela Douglase byl dlouhou dobu černou ovcí rodiny
Nejstarší syn Michaela Douglase byl dlouhou dobu černou ovcí rodiny
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2020

Už jako dítě měl Cameron Douglas psychické potíže. V pubertě začal užívat marihuanu, od které se svezl ke kokainu a později i k pervitinu a heroinu. Když mu došly peníze na drogy, vykradl obchod a skončil i ve vězení. Dnes, ve 42 letech, se snaží pokračovat v tradici své rodiny a žije klidným životem. Stát se tak dobrým a známým hercem, jakým je jeho otec a jakým byl jeho děda, se mu ale nedaří.

Nejstarší syn Michaela Douglase a vnuk Kirka Douglase byl dlouhou dobu černou ovcí rodiny. Už jako dítě poprvé okusil lehké drogy a v pubertě se vezl na vlnách kokainu, pervitinu a heroinu.

Douglasovi mají v genech dlouhověkost, o kterou se Cameron kvůli drogám málem připravil. Dnes sám tvrdí, že smrti takřka hleděl do tváře a že vězení, kam se dostal kvůli vyloupení obchodu a pašování návykových látek, bylo nejlepší odvykačkou a zachránilo mu život.

Michael Douglas sám sebe viní z toho, že jeho syn strávil léta pod vlivem drog. Nebýt ale toho, že s ním přerušil kontakt v době, kdy si myslel, že o něj přijde úplně, velmi pravděpodobně by byl Cameron dnes skutečně po smrti. S otcem přišel i o peníze, proto kradl a také proto odvykal ve vězení.

Marná snaha

Za svůj největší úspěch Cameron Douglas považuje, že se dokázal znovu postavit na nohy a minulosti ukázat záda. Dnes má manželku a dítě, které se snaží zaopatřit herectvím. Tím chce také dostát rodinné tradici.

Kirk a Michael mají pověst fantastických herců a Cameron doufal, že se k nim připojí a čest jména Douglas časem ponese na ramenou. Štěstěna mu ale podala ruku při cestě za spořádaným životem a teď se mu vyhýbá. Zatím měl jen 6 rolí a velká sláva mu zřejmě není souzena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.