Závislost na drogách ho málem zabila, pak se stal zázrak. Syn Michaela Douglase je dnes svalnatý fešák

Herec Cameron Douglas
Herec Cameron Douglas
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2021

Nejstarší syn Michaela Douglase (76) měl už jako dítě psychické potíže, které u něj vedly k užívání drog. Zprvu lehkých, později i tvrdých a nedostatek peněz na návykové látky ho přiměl k loupežnému přepadení obchodu. Cameron Douglas (42) skončil ve vězení, ve kterém se ze svého chování vzpamatoval a dnes už není troskou, jakou se sám nazýval a býval. Pracuje na svém těle, kariéře a vypadá skvěle.

Herec Michael Douglas tvrdí, že v minulosti nebyl dobrým otcem. V tom se s ním shoduje i jeho syn Cameron Douglas, který už v pubertě začal užívat marihuanu a později i kokain, pervitin či heroin. "Upřímně jsem si myslel, že o něj přijdeme, že můj syn zemře. Doufal jsem, že ne, ale nevěřil jsem tomu," řekl Michael Douglas v pořadu Good Morning America.

V době, kdy už Cameronova závislost přesáhla únosnou mez a pomalu ho zabíjela, se Michael Douglas rozhodl svého syna odstřihnout nejen od svých peněz, ale i ze svého života. Právě proto se jeho nejstarší syn odhodlal k loupežnému přepadení, kvůli kterému skončil ve vězení. "Změnilo mě to od základů. Už nevrátím zpět tu bolest, kterou jsem své rodině způsobil, ale mohu jim alespoň zkusit vše vynahradit," přiznal Cameron.

Stejně jako jeho otec, i Douglasův děda, legendární Kirk, byl hercem. Cameron se nyní snaží dostát rodinné tradici a prorazit ve filmovém průmyslu. Kromě toho chce být i inspirací závislým lidem a jejich rodinám. "Napsal jsem o celé své zkušenosti knihu a věřím, že správní lidé si ji najdou a pomůže jim. Doufám, že jich bude co nejvíc," svěřil dnes již zodpovědný muž a otec od rodiny.

Za svůj největší úspěch Cameron Douglas považuje, že se dokázal znovu postavit na nohy a minulosti ukázal záda. "Mám v sobě touhu po budování nejlepšího života, jaký mohu mít. Ztratil jsem spoustu let. Cvičím, abych zůstával zdravý. Vím, že jsem se dost poškodil a proto musím být v dobré kondici. Chci stačit svým dětem," dodal herec, který dnes vypadá výborně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.