U domu ministra Jana Hamáčka se sešli demonstranti. Vstup na pozemek zablokovala policie

U domu ministra Jana Hamáčka se demonstruje
U domu ministra Jana Hamáčka se demonstruje
Foto: Archiv ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 2. 2021

V sobotu krátce před polednem se sešli demonstranti u domu ministra vnitra Jana Hamáček (42). Důvodem je nesouhlas s opatřeními mezi ně se řadí nová povinnost nošení respirátoru či dvou roušek. Část z demonstrantů se hlásí k iniciativě Chcípl PES. Redakce ŽivotvČesku.cz se pokusila získat reakci vicepremiéra, zatím bez úspěchu.

Podle odhadů je na místě přibližně 200 demonstrantů, kteří jsou vybaveni transparenty. Část z účastníků přinesla před dům ministra rakev jako symbol pohřbení vlády. Většina z demonstrujících nemá roušku.

"Na průvod a shromáždění dohlížejí i policisté z antikonfliktního týmu. V případě, že bude zjištěno pochybení, vše se zdokumentuje a oznámí správnímu orgánu," uvedla mluvčí policie Vendulka Marečková.

Řada lidí stále řeší otázku, kdo na stadionu fotbalové Slavie seděl vedle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56). I když si někteří mysleli, že jde o ženu, je to jinak. Šlo o jedno z dětí dnes už bývalého poradce premiéra Andreje Babiše (66). Albert Prymula (21) uvádí, že studuje na University of New York in Prague. V současnosti bydlí v rodinném domě nedaleko centra Hradce Králové. A mnohé má po svém nadaném otci. "Vždy jsem chtěl studovat matematiku a jít na matematicko-fyzikální fakultu a hrát šachy," řekl pro ŽivotvČesku.cz ke svým studiím bývalý ministr zdravotnictví.

Není to poprvé, kdy lidé nesouhlasící s vládními opatření přišli demonstrovat před dům politika. Zhruba před měsícem se demonstrovalo před domem ministra zdravotnictví Jana Blatného (50). Účastníci průvodu přinesli stejně jako k domu Jana Hamáčka rakev.

Další demonstrace je naplánována na neděli na Václavském náměstí v Praze.

Bývalý ministr vnitra a bývalý předseda ČSSD Jan Hamáček (43) může být pyšný na svou manže...

Respirátory, nanoroušky či dvě jednorázové roušky bude nutné nosit v obchodech, veřejné dopravě, nemocnicích a dalších místech, která ministerstvo v pondělí včetně dalších detailů zveřejní. Povinnost důsledněji si chránit ústa a nos se podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zvažuje i pro pracoviště. Nové nařízení začne platit od půlnoci z pondělí na úterý. Za dostatečnou ochranu už nebudou považovány šály, nákrčníky či textilní roušky, které si často lidé šili sami doma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu