Účastník taneční show Mirai Navrátil se setkal s nakaženou moderátorkou. Následně byl několikrát negativně testován

Mirai Navrátil a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková
Mirai Navrátil a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2021

Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil (29) a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková (30) patří k párům, které se v sobotu večer setkaly s moderátorkou StarDance Terezou Kostkovou (45). Ta byla pozitivně testovaná na koronavirus. Mirai Navrátil nechtěl sdělit, zda byl již v rámci trasování kontaktován hygienou. "Jak to bude v sobotu, to netušíme, trénujeme podle plánu," popsal nadaný hudebník pro ŽivotvČesku.cz. Později dodal, že i po setkání s Kostkovou byl negativně testován.

Do taneční soutěže se velmi těšil a první dva večery ukázal, že ve StarDance může postoupit daleko. Po svém boku má Mirai Navrátil zkušenou tanečnici a trpělivou »lektorku« Lenku Noru Návorkovou. Nyní ale oba, a s nimi další účastníci oblíbené show, řeší, co vlastně bude a zda StarDance bude moci pokračovat.

Moderátorka oblíbeného pořadu Tereza Kostková totiž má koronavirus, byla pozitivně testovaná, i když má v těle vakcínu, která by ji měla ochránit před těžkým průběhem. "Ano, jsem očkovaná," potvrdila Tereza Kostková v SMS, kterou zaslala na dotaz do redakce ŽivotČesku.cz.

Mirai Navrátil uvedl, že čeká na pokyny od produkce. Zatím jsou s taneční partnerkou dál v tréninkovém procesu. "Jak to bude v sobotu, to netuším, trénujeme podle plánu," uvedl talentovaný kytarista a zpěvák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nechce rozebírat, zda ho již kontaktovala hygiena kvůli setkání s nakaženým člověkem.

"Na takové rozhovory vůbec nemám čas, omlouvám se, k tomu se vyjadřovat nebudu. Zatím nic nevím, teprve nás bude produkce informovat, co a jak," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Mirai Navrátil.

Sdílnější v tomto ohledu byla manželka herce Pavla Trávníčka (71), který v sobotu večer soutěž opustil. "Hygiena nás zatím nekontaktovala, čekáme, co vlastně bude, zatím se to řeší. Televize s hygienou jedná, jak to celé se StarDance bude. Je fakt, že všichni se tam s Terezkou Kostkovou potkali dost na blízko, je otázkou, co podniknou," sdělila Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz, když popisovala, že zatím netuší, jak to s taneční show bude pokračovat. "Já i Pavel jsem očkovaní. Terezka je také očkovaná, tak to snad bude dobré," dodala manželka herce pro ŽivotvČesku.cz.

Tisková mluvčí České televize Karolína Blinková v pondělí večer uvedla, že televize čeká na pokyn hygieny, jak se situace bude řešit. V pondělí večer také mluvčí vysvětlila, jak je to s nošením respirátorů během přímého přenosu ve vnitřních prostorách. "Publikum v pořadu StarDance vystupuje v roli účinkujících, do publika jsou zvány známé osobnosti, rodinní příslušníci účinkujících a jejich autentické reakce jsou součástí natáčení, které probíhá podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a všem nařízením. Pracovní postupy jsme rovněž konzultovali s příslušnou hygienickou službou. Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu," vysvětlila mluvčí pro Blesk. Pokud zrovna neběží kamery, tak podle ní všichni účinkující i hosté používají respirátory.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala také mluvčího Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyňka Boublíka. Ten do telefonu odpovídat nechtěl, otázky k trasování a k záchytu nákazy ve StarDance si vyžádal zaslat do mailu. Do vydání článku odpovědi nezaslal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.