Ufňukaná Uršula z Harryho Pottera: Shirley Hendersonová udivuje vzhledem, v 56 letech vypadá jako svěží třicítka

Zleva Shirley Hendersonová s kolegou Rupertem Grintem
Zleva Shirley Hendersonová s kolegou Rupertem Grintem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2021

Herectví je vskutku pestrá profese – někdy si herci mohou zahrát výrazně starší roli, někdy naopak o dost mladší. Právě to je případ Skotky Shirley Hendersonové (56), která před dvaceti lety ztvárnila roli ufňukané Uršuly ve fantasy filmové sérii o čarodějném učni Harry Potterovi – její postavě však bylo překvapiě čtrnáct let!

Na začátku nového milénia v roce 2001 se herečka původem z města Forres objevila po boku hollywoodské hvězdy Renée Zellwegerové (52) v populární romantické komedii Deník Bridget Jonesové. Tam si zahrála kamarádku hlavní představitelky jménem Jude. Pouhý rok nato ztvárnila postavu čtrnáctileté ufňukané Uršuly ve filmové sérii o Harry Potterovi. Šlo o roli ducha dívky žijícího na dívčích toaletách ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Tehdy jí však bylo už dávno přes třicet let.

"Jde o to, jak vás lidé vidí. Myslím si, že věk nehraje v herectví roli. Jde o to, jak vypadáte, jak vás snímá obrazovka, jak se mění vaše tělo, tvář a jak působíte na vedoucího castingů. Cítím se ale velmi šťastná a je to pro mě pocta. Překvapilo mě, že jsem se stala součástí něčeho takového, vážně tomu nemůžu věřit. Hodně Britů to považuje (Harryho Pottera, pozn. red.) za jednu z největších kulturních záležitostí v rámci Anglie. Je to pro mě velmi, ale velmi příjemné být toho součástí," řekla Shirley Hendersonová v rozhovoru pro server Movieweb.com.

Za svou dosavadní hereckou kariéru získala hned několik nominací, asi největší úspěch přišel před třemi lety, kdy získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon. Šlo o postavo Elizabeth Laineové v původním muzikálu Girl from the North Country. Přesto, že na konci listopadu oslavila 56. narozeniny, jejímu skutečnému věku se jen těžko věří, protože působí výrazně mladší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.