Úmrtí Františka Nedvěda zasáhlo bratra Honzu. Syn legendárního hudebníka popsal, co strýc napsal v SMS zprávě

Jan Nedvěd s bratrem Františkem
Jan Nedvěd s bratrem Františkem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2021

Hudební svět se stále nemůže vzpamatovat ze smutné informace, že ho opustil ve věku 73 let vynikající muzikant František Nedvěd. Ten musel být hospitalizován, když se mu vrátila zákeřná rakovina. Jeho rodina do poslední chvíle věřila, že zlou nemoc porazí. Bohužel se tak nestalo. Zpráva zasáhla celou jeho rodinu včetně bratra Jana (74). "Honza mi psal kondolenční SMS," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn zesnulé legendy Vojta Nedvěd.

Hudebník se poslední tři roky potýkal se zdravotními problémy. "Ty tři poslední roky stojí za houby. Pořád nějaké nemoci," řekl pro ŽivotvČesku.cz před pár týdny František Nedvěd. Narážel tak zejména na loňský rok, kdy přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Jenže zabojoval, jak u něj bylo zvykem, začátkem roku se i těšil z toho, že se jeho zdravotní stav zlepšil. Nakonec se zákeřná nemoc bohužel vrátila a byla nad síly legendy české hudební scény.

Před smrtí se František Nedvěd stačil usmířit se svým bratrem Janem, a to když nečekaně přišel na jeho zlatou svatbu, kde si s manželkou Marií po pěti dekádách zopakoval svatební obřad.

"S Honzou jsem v kontaktu celou dobu. Kondoloval mi SMSkou, šlo o slova podpory, ale je zcela jisté, že ho to zasáhlo. Píšeme si a píšeme si i s Pavlínkou, ale pokud jde o věci spojené se smrtí táty, tak to spíš s nimi řeší mamka," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd.

Finalistka populární pěvecké soutěže, ve které se hledají talentovaní lidé se zlatem v hrdle, se vrací naplno ke zpěvu. Martina Balogová (42) se představila publiku v Praze a posluchači se shodli, že její hlas kouzlo rozhodně neztrácí. "Mám za sebou první vystoupení po restrikcích spojených s koronavirem. Dostala jsem i další nabídky a nyní se to rozjede," řekla zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

František Nedvěd s bratrem Jane plánovali, že vyprodají největší pražskou halu, kde chtěli uspořádat společný koncert. Na to bohužel už nedojde. Syn Vojta hrál na koncertech se svým otcem, teď po něm v kapele zůstalo prázdné místo. Teoreticky by mohl zaplnit jeho bratr Jan, aby stále geniální a nadčasová hudba obou bratrů pokračovala.

"Teď Honza neměl v poslední době úplně sílu na hraní, kdybychom hráli spolu, tak by to bylo fajn. Ale vím, že si v poslední době chtěl užít důchodu, ale uvidíme," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd, který chce vydat desku, na které budou hity, které hrál se svým milovaným tátou.

Poslední rozloučení s Františkem Nedvědem proběhne v sobotu 24. července v 11:00 v krematoriu ve Strašnicích. Obřad pro rodinu a nejbližší bude probíhat přibližně hodinu. Následně bude síň otevřena pro veřejnost, kdy budou lidé moci dát poslední sbohem velikánovi české hudební scény.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.