Úmrtí Hany Hegerové silně zasáhlo Felixe Slováčka. Moc mě to mrzí, řekl zdrcený hudebník

Felix Slováček
Felix Slováček
Foto: nextfoto.cz

Úmrtí vynikající zpěvačky, božské šansoniérky a dámy s velkým rozhledem zasáhlo osobnosti českého kulturního světa. Hana Hegerová zemřela ve věku 89 let v Nemocnici Na Homolce. "Strašně moc mě to mrzí," řekl s rozechvělým hlasem pro ŽivotvČesku.cz saxofonista Felix Slováček (77).

Hana Hegerová zemřela obklopena rodinou v Nemocnici Na Homolce. Tam byla hospitalizována po zlomenině krčku. "Trápí mě nohy," přiznala pro ŽivotvČesku.cz loni na podzim. To už slavné šansoniérce dělala velké problémy i chůze a musela používat berle.

"Co na to říct... Strašně moc mě to mrzí. Pravda je, že jsme se dlouho neviděli. Když jsem ještě šéfoval Symfonickému orchestru Československého rozhlasu, tak jsme spolu zažili spoustu krásných vystoupení. Vždy to bylo dojemné a příjemné. Mrzí mě moc, že se to stalo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

"Hana Hegerová patří dlouhodobě k mým nejoblíbenějším zpěvačkám. Způsob její interpretace, pečlivý výběr repertoáru, pěvecká suverenita a osobní přesvědčivost byly u nás zcela jedinečné. Její písně s námi zůstávají. Čest její památce," uvedl na facebookovém profilu předseda ODS Petr Fiala.

"Vzpomínám si, že jsem jednou na jejím koncertě plakal. Máme zde několik dobrých, poctivých profesionálů, ale tahle drobná, krásná dáma je idolem, jemuž se nikdo nevyrovná," napsal na Facebooku k úmrtí Hany Hegerové fotograf Jan Saudek.

Hanu Hegerovou proslavily písně Zhasněte lampiony či Čerešně. První dáma šansonu se narodila v Brně roku 1931 a už na svých prvních vystoupeních sklízela úspěchy.

Velký zlom v kariéře přišel po nástupu do divadla Semafor. Poté vystupovala v Česku i v zahraničí a to i po boku dalších slavných interpretů, jako byl například Karel Gott.

Dáma s krásným hlasem a velkými životními zkušenostmi ukončila kariéru v roce 2011 a na veřejnosti či na koncertech se od té doby objevovala už jen jako host.

"Zemřela obklopena rodinou v Nemocnici Na Homolce," uvedl pro web idnes.cz její přítel a vydavatel Tomáš Padevět.

Anna Slováčková (25) pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem je hudebník Felix Slováček (77...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.