Úmrtí Ladislava Štaidla zasáhlo kamaráda Františka Janečka: Byl jsem jeden z posledních, kdo s ním mluvil

František Janeček a Ladislav Štaidl
František Janeček a Ladislav Štaidl
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 2. 2021

Ve věku 75 let zemřel skladatel a hudebník Ladislav Štaidl. Podlehl komplikacím s onemocněním covid-19. Štaidl zažil největší úspěchy v 70. a 80. letech, kdy stál v čele Orchestru Ladislava Štaidla a úzce spolupracoval s Karlem Gottem (†80). Osobním přítelem mu byl producent František Janeček (76), který pro ŽivotvČesku.cz svěřil své bolestivé pocity z odchodu přítele a kolegy. "Bolí mě z toho srdce," těžkým hlasem přiznal.

Jako skladatel byl autorem několika velkých Gottových hitů včetně písní Trezor či Kávu si osladím. Gotta doprovázel i při jeho pobytu v Las Vegas v roce 1967. Počátkem 90. let odešel ze showbyznysu a začal podnikat.

"Pevně jsem doufal a věřil, denně se modlil, aby to ustál. Byl to velký bojovník a člověk, který netrpěl nedostatkem sebevědomí. Je to pro mě takové divné, o to je to smutnější... Bolí mě z toho srdce. Ladislav Štaidl byla moje spřízněná duše. A pamětník české popmusic. Byl to člověk nesmírně noblesní, vzdělaný, se kterým jsme si vždy co měli říct. Několikrát týdně jsme si telefonovali, probírali různé věci a hodiny plynuly," řekl pro ŽivotvČesku.cz František Janeček, který ještě krátce před Štaidlovým odvozem do nemocnice mluvil s kamarádem po telefonu.

"Byl jsem jeden z posledních, kdo s ním mluvil. Smutné je, že po sobě zanechal čtyři děti a jim přeji, aby to ustály," dodal smutným hlasem hudební boss František Janeček pro ŽivotvČeskucz.

Z manželství s Áňou Štaidlovou má syny Jiřího a Jana a dceru Karolínu. Ze vztahu se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48) syna Artura.

Celkem má Ladislav Štaidl na kontě na dvě stovky písní, vesměs pro tehdejší hvězdy české popmusic. Texty mu často dodával bratr Jiří, který však zahynul při automobilové nehodě v roce 1973. Štaidl také napsal hudbu k asi 80 televizním a celovečerním filmům a k několika seriálům.

Nejnovější epizoda reality show Výměna manželek tentokrát přinese zatím nejkontroverznější...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu