Uplynuly 3 roky od smrti Evy Pilarové. Vdovec Jan Kolomazník je po bolestivé operaci, na hrob zesnulé manželky nemůže

Hrob Evy Pilarové
Hrob Evy Pilarové
Foto: ŽivotvČesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2023

Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80), která v roce 2020 zemřela v důsledku selhání ledvin, je pohřbena na pražských Malvazinkách. Právě 14. března od jejího odchodu uplynuly tři roky. Jak se redakce ŽivotvČesku.cz dověděla od partnerky též zesnulého zpěváka Dana Nekonečného (†52), který je pohřben nedaleko legendární zpěvačky, v den smutného výročí u hrobu chyběl vdovec po Evě Pilarové Jan Kolomazník (70).

Jak pro redakci ŽivotvČesku.cz uvedla Zuzana Kardová, která byla partnerkou Daniela Nekonečného a s manželem zesnulé Evy Pilarové se zná, v době, kdy se vdovec po známé zpěvačce nemůže ke hrobu vypravit sám, mu s péčí o místo posledního odpočinku jeho lásky vypomáhá.

Letos se Jan Kolomazník 14. března na hřbitov nevydal. Měl k tomu ale závažné důvody. "On je v nemocnici, operovali ho. Přesně 14. března měl nástup do nemocnice, 15. ho operovali a stále je vlastně v nemocnici v Příbrami a je po operaci kyčle," vysvětlila Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že slíbila, že se na hrobě Evy Pilarové sama zastaví, až se půjde postarat o hrob Dana Nekonečného.

"Honzu Kolomazníka teď noha ještě bolí, volám si s ním každý den. Takže na hrob půjdu já. Kromě mě tam ale chodí ještě jeho zahradník," sdělila Zuzana Kardová redakci ŽivotvČesku.cz.

Místo posledního odpočinku legendy české hudební scény navštívil redaktor ŽivotvČesku.cz a pořídil na místě aktuální fotografie. Je vidět, že je hrob čistý, krásně upravený a nechybí ani věnec podepsaný zpěvaččiným manželem. Na svou Evu tak stále myslí, přestože mu nyní zdraví nedovoluje dorazit osobně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.