Urnu ukradnou a mně to nevadí, říkávala královna šansonu. Pohřeb Hany Hegerové uspořádal vnuk

Hana Hegerová zemřela 23. března 2021
Hana Hegerová zemřela 23. března 2021
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2021

Královna českého šansonu Hana Hegerová (†89) vždy hovořila o tom, že žádné velké poslední rozloučení nechce. V posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz loni na podzim hovořila velmi smířeně o své dlouhé a náročné životní cestě. Milovaný vnuk Matouš ale své babičce přeci jen smuteční rozloučení uspořádal, aby se úctou a láskou mohl rozloučit.

Poslední rozloučení s vynikající zpěvačkou a moudrou ženou proběhlo v Nové síni na pražských Olšanských hřbitovech. Skromné poslední rozloučení pro milovanou babičku uspořádal vnuk Matouš.

Na Olšanské hřbitovy se přišli rozloučit například režisér Fero Fenič nebo porotce, režisér a bavič Jakub Kohák, který měl se zesnulou zpěvačkou velmi blízký vztah. Posledního rozloučení se zúčastnili také herečka Dana Morávková, zpěvačka Bára Basiková či Petr Malásek.

"Až vyletím komínem, v žádném případě nechci, aby pouštěli moje šansony. Už jsem si vybrala krásnou árii Casta Diva z Belliniho opery Norma. Chci, aby můj popel vysypali do Dunaje. Prázdnou urnu bych si poté přála nechat postavit na rodinný hrob, abych byla u své maminky a syna Matúše," řekla v minulosti Hana Hegerová pro Blesk, jak by si přála poslední rozloučení.

V předchozích měsících před odchodem se slavná dáma už pohybovala s velkými obtížemi. "Bolí mě nohy," přiznala loni na podzim v posledních slovech pro ŽivotvČesku.cz.

Hana Hegerová zemřela dne 23. března 2021. "Urnu určitě někdo ukradne, ale to mi vůbec nevadí. Nechci, aby tam lidé chodili a říkali: Tady je hrob Hegerové. Já prostě vyšumím," říkávala s vyrovnaným hlasem dáma českého šansonu.

Úmrtí vynikající zpěvačky, božské šansoniérky a dámy s velkým rozhledem zasáhlo osobnosti ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu