Úterý přineslo do Česka ochlazení, ale ne na dlouho. Meteoroložka ukázala na den v týdnu, ve kterém se rtuť teploměru zastaví na 28 °C. Pak ale opět změna

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Začátek úterního dne přinesl ochlazení místy až o 10 °C. "Ráno jsme se místy probudili do deštivého rána a deštníky dnes budeme potřebovat po většinu dne na většině území. Během dne spadne dalších až 15 mm. Počasí u nás je pod vlivem okluzní fronty. Srážky začnou ustávat až během večera. Převládat dnes bude zataženo až oblačno, na většině území se bude vyskytovat občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Srážky začnou ustávat a oblačnost se protrhávat až během večera," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Denní teploty vystoupí na 17 až 22 °C, nejnižší teploty budou panovat na severovýchodě území. V nadcházejících dnech se ale vrátí letní teploty.

Během noci na středu bude rychle docházet k ubývání oblačnosti - zpočátku noci bude místy ještě oblačno, postupně se bude protrhávat na jasno až polojasno. "Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat od 11 do 7 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí a upřesnila, s čím se dá počítat v polovině týdne.

Středa už bude zalitá sluncem - délka slunečního svitu se bude pohybovat až na 14 hodinách. "Ráno se budou ojediněle tvořit mlhy. Jinak bude jasno nebo skoro jasno. Denní teploty ale zůstanou pod letní hranicí - vystoupí na 19 až 23 °C, nejnižší teploty budou panovat i nadále na severovýchodě území - tam se budou pohybovat do 18 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Už ve čtvrtek se budou do Čech vracet letní teploty. "Díky teplému jihozápadnímu proudění vystoupí odpolední teploty v Čechách až na 28 °C. Už v pátek ale očekáváme přechod studené fronty, která opět přinese bouřky, v neděli pak strmý pád teplot směrem dolů," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.