Útoky a hádky v přímém přenosu. Předseda Ivan Bartoš sdělil důvod, proč nepřišel do televizní předvolební debaty

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2021

V neděli večer se konala předvolební debata politických lídrů, kteří míří do říjnových parlamentních voleb s cílem získat co největší podporu voličů. Kritická slova si v ní neodpustil vůči předsedovi STAN Vítu Rakušanovi (43) premiér Andrej Babiš (67), který hodnotil nepřítomnost Ivana Bartoše (41). "Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost od své hrubosti a selhávání ve veřejných vystoupeních, kdy není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik a urážky," vyjádřil se šéf České pirátské strany pro ŽivotvČesku.cz.

Předvolební debata na tuzemské komerční televizi rozpoutala divoké diskuze politických lídrů v reakci na nejrůznější témata. Dvojicí, která mezi sebou vedla neustále slovní přestřelky, byli premiér Andrej Babiš a předseda hnutí STAN Vít Rakušan jakožto zástupce koalice PirStan. Nepřítomnost Ivana Bartoše ve studiu dráždila premiéra natolik, že si nedokázal odpustit neustálé útoky a dotazoval se, kde je Ivan Bartoš.

Šéf Pirátů pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil důvod, proč se debaty nezúčastnil a přidal i svůj názor na chování lídra hnutí ANO v televizní diskusi.

"V naší koalici fungujeme jako partneři, dva lídři, kdy společně s Vítem Rakušanem nejen objíždíme společně kraje a hovoříme s lidmi o tom, co je trápí, ale také oba dva vystupujeme v předvolebních debatách. Stejně tak se oba svědomitě připravujeme na případný výkon vládní funkce, pokud nám dají voliči důvěru - ať již u mě jako předsedy vlády či u Vítka jako ministra vnitra. Chápu, že pojem rovnocenného partnerství je pro Andreje Babiše nepochopitelný, neboť on řídí svou stranu jako Agrofert, kdy si uzurpuje veškerou moc a všechny ostatní zadupává do země. U nás to tak ale neplatí a platit nikdy nebude," uvedl Ivan Bartoš s tím, že má za sebou již několik politických pořadů, kde už stál proti premiérovi ČR tváří v tvář.

"S Andrejem Babišem jsem se střetl již v několika předvolebních debatách včetně páteční České televize i zářijové CNN Prima Hlas lidu, na CNN Prima nás čeká další společná debata také tuto neděli. Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost od své hrubosti a selhávání ve veřejných vystoupeních, kdy není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik a urážky. Důvodem, proč jsem do debaty nepřišel, je skutečnost, že s Vítem Rakušanem jsme si debaty rozdělili napůl," vysvětlil svou nepřítomnost v debatě politických lídrů předseda Pirátů pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.