Útoky a hádky v přímém přenosu. Předseda Ivan Bartoš sdělil důvod, proč nepřišel do televizní předvolební debaty

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2021

V neděli večer se konala předvolební debata politických lídrů, kteří míří do říjnových parlamentních voleb s cílem získat co největší podporu voličů. Kritická slova si v ní neodpustil vůči předsedovi STAN Vítu Rakušanovi (43) premiér Andrej Babiš (67), který hodnotil nepřítomnost Ivana Bartoše (41). "Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost od své hrubosti a selhávání ve veřejných vystoupeních, kdy není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik a urážky," vyjádřil se šéf České pirátské strany pro ŽivotvČesku.cz.

Předvolební debata na tuzemské komerční televizi rozpoutala divoké diskuze politických lídrů v reakci na nejrůznější témata. Dvojicí, která mezi sebou vedla neustále slovní přestřelky, byli premiér Andrej Babiš a předseda hnutí STAN Vít Rakušan jakožto zástupce koalice PirStan. Nepřítomnost Ivana Bartoše ve studiu dráždila premiéra natolik, že si nedokázal odpustit neustálé útoky a dotazoval se, kde je Ivan Bartoš.

Šéf Pirátů pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil důvod, proč se debaty nezúčastnil a přidal i svůj názor na chování lídra hnutí ANO v televizní diskusi.

"V naší koalici fungujeme jako partneři, dva lídři, kdy společně s Vítem Rakušanem nejen objíždíme společně kraje a hovoříme s lidmi o tom, co je trápí, ale také oba dva vystupujeme v předvolebních debatách. Stejně tak se oba svědomitě připravujeme na případný výkon vládní funkce, pokud nám dají voliči důvěru - ať již u mě jako předsedy vlády či u Vítka jako ministra vnitra. Chápu, že pojem rovnocenného partnerství je pro Andreje Babiše nepochopitelný, neboť on řídí svou stranu jako Agrofert, kdy si uzurpuje veškerou moc a všechny ostatní zadupává do země. U nás to tak ale neplatí a platit nikdy nebude," uvedl Ivan Bartoš s tím, že má za sebou již několik politických pořadů, kde už stál proti premiérovi ČR tváří v tvář.

Advokátka Klára Long Slámová (44) v květnu oznámila kandidaturu na úřad prezidenta a v roce 2023 se chce stát první českou prezidentkou. S napětím bude sledovat volby do Sněmovny, protože by případně mohla po současném prezidentovi zdědit premiéra, kterého Miloš Zeman (76) jmenuje. "Prezident by měl jmenovat předsedou vlády osobu, která má nejvíce reálnou šanci sestavit vládu, která získá důvěru Sněmovny," řekla advokátka a politička pro ŽivotvČesku.cz.

Od konce voleb do Sněmovny, které proběhly 8. a 9. října, se mnohé změnilo. Vítězem se sta...

"S Andrejem Babišem jsem se střetl již v několika předvolebních debatách včetně páteční České televize i zářijové CNN Prima Hlas lidu, na CNN Prima nás čeká další společná debata také tuto neděli. Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost od své hrubosti a selhávání ve veřejných vystoupeních, kdy není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik a urážky. Důvodem, proč jsem do debaty nepřišel, je skutečnost, že s Vítem Rakušanem jsme si debaty rozdělili napůl," vysvětlil svou nepřítomnost v debatě politických lídrů předseda Pirátů pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu