Už jako dítě si musela barvit šediny každé dva týdny. Dnes z nich udělala přednost a pyšní se stříbrnými vlasy

Lauren Midgleyová
Lauren Midgleyová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2021

Šediny nejsou potíží jen stárnoucích lidí, dokonce jsou dědičné a často trápí i děti. Důkazem je Lauren Midgleyová (26) z Kanady, která si už ve dvanácti letech našla první šedý vlas a od té doby se musela pravidelně barvit. Až v dospělosti ji přestalo bavit utrácet peníze za barvy a kadeřnici a rozhodla se, že z toho, co dosud považovala za svou slabinu, udělá pýchu.

Když si Lauren Midgleyová ve 12 letech našla první šedý vlas, byla trochu v šoku. Její matka na druhou stranu věděla, že se nejedná o náhodu - ona i Laurenina babička začaly šedivět už v pubertě a tušila tak, že to v nízkém věku čeká i její dceru.

Už jako školačka si mladá Kanaďanka musela barvit vlasy dvakrát týdně. "Máma mi každé dva týdny kupovala barvy a trávila nad mými vlasy hodiny. Šediny mě trápily a když jsem našla šedý vlas, tak jsem si ho často ze vzteku i vytrhla. Takhle bych ale časem skončila plešatá," řekla Lauren deníku Daily Mail.

V dospělosti si Lauren uvědomila, kolik úsilí a peněz ji barvení vlasů stojí. "Za barvy, když nepočítám měsíce, kdy jsem navštívila kadeřnici, jsem za měsíc utratila 94 dolarů (téměř 2000 korun, pozn. red.). Řekla jsem kadeřnici, že už takhle nechci pokračovat a ona mi řekla, že mám na své šediny být hrdá," vzpomíná Midgleyová.

Jako by osud sympatické ženě přál, v roce 2018 začalo být trendem barvit si vlasy šedivou barvou. V tu chvíli se konečně začala cítit sebevědomě. "Dnes mi kadeřnice čas od času vlasy promelíruje hnědou barvou a je mi skvěle. Po pozitivních ohlasech na sociálních sítích se posměšků nebojím," vysvětlila.

"Někteří lidé si stále myslí, že jsem nemocná, ale je to zkrátka a jednoduše dědičná záležitost. Nyní alespoň mohu dodávat sebedůvěru ženám, které šediny trápí. Sama jsem zjistila, že je naprosto nesmyslné si z šedivých vlasů dělat starosti," doplnila Lauren Midgleyová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.