Už jsme spolu 17 let, říká o vztahu s partnerem Nicol Lenertová. Promluvila o seznámení i o důvodu, proč jim to klape

Nicol Lenertová s partnerem a dětmi
Nicol Lenertová s partnerem a dětmi
Foto: Se svolením Nicol Lenertové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2021

Najít životního partnera, s nímž chce člověk založit rodinu a trávit volný čas, je velkým úspěchem a štěstím zároveň. Bývalá moderátorka Nicol Lenertová (46) je už řadu let spokojená po boku svého partnera, sportovního manažera Jaroslava Kaláta, s nímž vychovává také dvě děti – syny Dominica (12) a staršího Jaroslava (15). Spolu jsou už dlouhých 17 let. "Partneři by měli dělat také kompromisy, ale ne věčně – nicméně jeden z páru je vždy dominantnější, ať už žena, nebo muž. Jeden zkrátka musí více ustupovat. U nás to máme dané tak, že já beru jako vůdčí osobnost muže, tudíž jsem já tou, která dělá kompromisy," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalá televizní moderátorka Nicol Lenertová nezmizela z mediální sféry úplně, i když na obrazovkách ji už diváci vidět nemohou. Pracuje jako tisková mluvčí jedné z největších zdravotních pojišťoven v Česku. Spolu s partnerem Jaroslavem Kalátem založila rodinu a ve vztahu prožívá štěstí už dlouhých 17 let.

Nicol, jak jste se s partnerem vlastně seznámili?

Shodou okolností přes Karla Vágnera, který na tom má svůj podíl. Znám se s ním dobře a dlouhá léta se zná i s mým partnerem. Tehdy mu dal výběr moderátorek na nějakou sportovní akci a Jára si vybral mě. Zrovna jsme se trefili do období, kdy jsme byli oba bez závazků a padli jsme si do oka. Když řeším práci, tak se snažím být profesionální a nezatahovat do toho osobní život. Během naší spolupráce s Járou jsme si uvědomili, že si rozumíme lidsky a až po jejím konci jsme se začali vídat. Poznali jsme se v roce 2004. Bylo mi třicet let.

Co na svém příteli nejvíce oceňujete?

Vždycky jsem chtěla mít děti s někým, kdo je bude nadevše milovat - což jsem se trefila opravdu správně. Nejvíce si vážím skutečnosti, že synové mají milujícího otce, který pro ně udělá cokoli a je jim vždycky oporou.

Jste spolu už poměrně dlouho. Jestli správně počítám, tak by to mělo být 17 let?

Ano, už je to 17 let. A musím říct, že vztah se za ty roky mění. Velmi důležitá je pro mě vzájemná komunikace, partneři se spolu musí o věcech bavit. A měli by dělat také kompromisy, ale ne věčně – nicméně jeden z páru je vždy dominantnější, ať už žena, nebo muž. Jeden zkrátka musí více ustupovat. U nás to máme dané tak, že já beru jako vůdčí osobnost muže, tudíž jsem já tou, která dělá kompromisy. Například pokud se máme rozhodnout, jestli pojedeme do lesa, nebo k rybníku a partner řekne, že do lesa, tak se přizpůsobím. A nevidím v tom důvod ke sporu nebo hádce. Ale samozřejmě se umím ozvat, když je potřeba (směje se). Neříkám, že to u nás občas není »Itálie«, nicméně to má svůj smysl. Pročistí se vzduch, člověku se uleví a oba partneři zjistí, v čem je problém. Pokud se ale udělá radikální řez, těžko se něco vrací zpátky.

A myslíte si, že děti by měly být svědky hádky rodičů?

Hodně se řeší, že by se pár neměl dohadovat před dětmi. Ale tím, že mám už dva větší syny, kteří jsou ve věku, kdy začínají přemýšlet o dívkách a budoucích partnerkách – je potřeba jim zdravě ukázat, že vztahy nejsou pouze o úsměvu a mezi partnery jsou občas neshody a konflikty. Problémy ve vztahu beru jako ponaučení a je i hezké, když se přes ně člověk přenese.

Co je podle vás špatným důvodem k rozchodu? Jestli se to dá tak říci.

Nejsem zastáncem toho, když se partneři rozchází kvůli malichernostem. Pokud ovšem nejde o vážnou situaci a nedochází ve vztahu k šikaně nebo ubližování na zdraví. Tam je jasné, že neexistuje jiná cesta. Důležité je zmínit, že každý má svoje hranice, každý přistupuje ke vztahu jinak. Kvůli malichernostem by se lidé neměli rozcházet nebo rozvádět. Překonávání malých překážek podle mě vztah hodně posiluje, partneři se od sebe učí navzájem. Pokud dojde na rozchod a jsou v tom i děti, má to na ně špatný dopad – tahat je po soudech, řešit střídavou péči, měnit jim školy a zasahovat do dětství… v tomto slova smyslu to vnímám jako zločin.


Kdo je Nicol Lenertová:
● V roce 1994 získala titul Miss Severní Čechy.
● O tři roky později nastoupila jako moderátorka Sportovních televizních novin na televizi Nova.
● Od roku 1999 tvořila moderátorskou dvojici s kolegou Karlem Voříškem, s nímž uváděla hlavní zpravodajskou relaci.
● Po odchodu z televize v roce 2002 odcestovala studovat do Spojených států a Kanady.
● V současné době zastává funkci tiskové mluvčí jedné z největších zdravotních pojišťoven v Česku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.