Už stačí, šeptla Monika Babišová na manžela Andreje Babiše v přímém přenosu

Monika Babišová s manželem Andrejem Babišem
Monika Babišová s manželem Andrejem Babišem
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2023

Monika Babišová (48) vrátila svému manželovi Andreji Babišovi (68) jeho údajné okřiknutí před zraky veřejnosti i novinářů v rámci povolební tiskové konference. Při meetingu po prvním kole voleb, když blond dáma děkovala novinářům za přízeň, kterou podporovatelé věnují jejímu muži, ji neúspěšný prezidentský kandidát »měl« velmi nevybíravě okřiknout. Nyní naopak ona naznačila manželovi, že už by měl svůj projev zkrátit, a to v souvislosti s tím, aby se nevyjadřoval o osobě, která ho ve svém vyjádření »tříkrát« zmínila. Redakce ŽivotvČesku.cz získala záznam z tiskové konference se svolením ČT.

Novým prezidentem po Miloši Zemanovi (78) se stane generál ve výslužbě Petr Pavel (61). Ve finále prezidentské volby porazil bývalého premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) po sečtení hlasů v 95 procentech okrsků měl Pavel 57,56 procenta hlasů, zatímco Babiš 42,43 procenta. Šéf ANO porážku ve volbách uznal a Pavlovi popřál, aby byl prezidentem všech občanů, vnímal jejich problémy a bojoval za české zájmy.

Během tiskové konference někdejší premiér Andrej Babiš popřál veřejnosti klidné spaní bez nenávisti k jeho osobě. Poté, co se po poměrně dlouhém projevu vyjádřil ohledně toho, že budoucí prezident Petr Pavel ve svém vítězném projevu nepoužil jeho jméno, ale někdo »jiný« hned třikrát, šeptla směrem k němu jeho manželka Monika Babišová, aby již raději projev ukončil. "Už stačí," upozornila jej, na což Andrej Babiš reagoval s úsměvem.

Celá situace je o to komičtější, že po prvním kole prezidentských voleb to byl podle českých médií i veřejnosti naopak Andrej Babiš, který svou choť měl okřiknout, když na tiskové konferenci děkovala příznivcům za podporu během prezidentské kampaně. Podle videozáznamu měl však výrazně jadrnější mluvu než Monika Babišová. "Tak, h*bu drž," procedil tehdy údajně. Následně se vedly dlouhé diskuze o tom, co někdejší předseda vlády skutečně řekl, zda šlo o takto ostrá slůvka.

Sama Monika Babišová se později k incidentu vyjádřila na sociální síti Instagram, kde vyvrátila, že by jí manžel něco takového řekl. "Tady nějaký chytrý jedinec slyší lépe než já, protože nic takového mi manžel rozhodně neřekl," uvedla s úsměvem na sociální síti. Velkou část veřejnosti však přesto nepřesvědčila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.