Už to není stavba, ale domov. První závěsy v oknech a zeleň. Palác Tomia Okamury je připraven k bydlení

Sídlo předsedy SPD Tomia Okamury
Sídlo předsedy SPD Tomia Okamury
Foto: ŽivotvČesku.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Stavba, která si získala enormní pozornost především díky svému neotřelému vzhledu. Palác předsedy hnutí SPD Tomia Okamury (49) je místem, kde ještě donedávna probíhaly stavební úpravy a vše se kompletovalo. Nyní už se v domě, který je humorně přezdíván jako »Takešiho hrad«, začínají dolaďovat prvky bytového designu. "Kolaudační souhlas byl vydán," potvrdil mluvčí stavebního úřadu Praha 6 pro ŽivotvČesku.cz.

Na české poměry velmi neobvyklá vila Tomia Okamury přešla do »zabydlovací« fáze, kdy se v oknech objevily záclony a okolní prostředí domu se změnilo v oázu zeleně. Uspořádání vnitřních prostor by mělo mít 6 pracoven, 8 ložnic, 5 toalet, 3 koupelny, 6 hal, 3 kuchyně, 3 jídelny a 6 obývacích pokojů. Neměla by chybět ani garáž pro pět automobilů. Střecha některých tubusů poslouží jako terasa, ze které bude krásný výhled na Prahu.

"Není to moje zásluha, ale světově uznávaného architekta Christiana Kereze. Kývl jsem na to, protože se mi to líbilo," sdělil již dříve samotný majitel objektu Tomio Okamura pro ŽivotvČesku.cz.

Dílo, které je návrhem švýcarského architekta, hodnotí kladně i uznávaná architektka Petra Kunarová, pro kterou jde o netradiční pojetí domova. "Myslím, že je dobře, pokud se v českém prostředí naučíme věcně diskutovat o architektuře jak mezi odborníky, tak mezi širší veřejností. Tento projekt je do diskuze jistě dobrým příspěvkem," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz k novému domovu předsedy SPD.

Unikátní projekt měl započít už před sedmi lety, ale do cesty k jeho realizaci vstoupili úřednicí z Městské části Praha 6. Situace se však změnila v roce 2016, kdy díky úpravě stavebních předpisů Tomio Okamura získal potřebné povolení a mohl zahájit stavbu extravagantního domu. Ten už je v současné době hotový a prošel kolaudací. "Kolaudační souhlas pro nemovitost pana Okamury byl vydán," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí stavebního úřadu Praha 6 Jiří Hannich.

Nyní už tedy nejsou žádné překážky k tomu, aby se politik do vily nastěhoval a užil si nový domov, za který dlouhá léta bojoval.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.