Reklama:

Už v neděli udeří bouřky na většině území, nevlídné počasí potrvá několik dnů

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2024

Počasí nejbližšího týdne bude bohaté na srážky i bouřky. "O zataženou oblohu s deštěm nebo přeháňkami nebude nouze a místy musíme počítat i s bouřkami," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zkušená konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala výhled počasí na stávající víkend.

Reklama:

Po několika málo uplynulých slunečných dnech se o slovo přihlásí »bouřkové období«. Stávající víkend by neměl přinést už trvalé vydatné deště. Lze však očekávat poměrně velkou oblačnost a zejména pak výskyt přeháněk.

Vlivem toho, že občas »vykoukne slunce«, teploty se budou pohybovat okolo 20 °C. S výskytem slunce je zaručeno, že pocitová teplota bude vyšší.

Reklama:

sobotu lze od počasí očekávat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Přechodně větrno – nárazy větru kolem 50 km/h.

V neděli bude oblačno až polojasno, odpoledne na většině území déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty je možné očekávat v rozmezí 19 až 23 °C.

"Proměnlivé počasí, jehož dominantním prvkem bude častý výskyt přeháněk a deště, potrvá až do poloviny nadcházejícího týdne," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: