Uzavřeli jsme dohodu, Josef patři ke mně, říká o manželství těhotná Vendula Pizingerová

Vendula se svým manželem prožívají šťastné období.
Vendula se svým manželem prožívají šťastné období.
Foto: Archiv Venduly Pizingerové.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2020

Vendula Pizingerová (48) si užívá svého požehnaného stavu. Bříško se jí začíná pěkně zakulacovat a zanedlouho prezidentka Kapky naděje přivede na svět svého třetího potomka. Teď promluvila o dohodě, kterou manželstvím se svým Josefem (32) uzavřela.

"Když si někoho vezmeš, uzavřeš vlastně takovou dohodu, že ten člověk patří k tobě," vysvětlila Vendula, jak vnímá své manželství s mladším Josefem.

Oba se těší na příchod svého prvního potomka a Vendula pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že z porodu rozhodně nemá obavy. "Rodila jsem už dvakrát, čeho bych se bála," usmívala se ředitelka Kapky naděje, která prvního společného potomka přivede na svět Josefovi na začátku října.

Vendula nic nepodceňuje. Uvědomuje si realitu, že je ve věku, kdy se ženy už do těhotenství neženou. Proto je pod pravidelným dohledem lékařů v pražské porodnici U Apolináře. Pohlaví miminka si manželé nechávají pro sebe. "Říkat to zatím nebudeme," dodala.

I když aktuálně prožívá šťastné období, život se s ní v minulosti nemazlil.

Prvního manžela, hudebního skladatele Karla Svobodu, si vzala v roce 1995. V lednu následujícího roku se jim narodila dcera Klárka, která však ve dvou letech onemocněla leukémií a ve čtyřech letech zemřela. V roce 2005 se páru narodil syn Jakub. Karel Svoboda v roce 2007 spáchal sebevraždu.

Vendula se po smrti Karla Svobody znovu provdala za podnikatele Patrika Auše. Manželství však dlouho nevydrželo. V roce 2015 si vzala o šestnáct let mladšího syna své kamarádky, Josefa Pizingera.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.