V 61 letech šla s kůží na trh. Žena se stala úspěšnou influencerkou a předvádí spodní prádlo módních značek

Blogerka a modelka Caroline Ida Oursová
Blogerka a modelka Caroline Ida Oursová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2021

Věk rozhodně nemusí být žádnou překážkou - ať už se jedná třeba o modelingovou kariéru. Caroline Ida Oursová (61) zrovna nepřipomíná typickou dámu blížící se důchodovým letům, naopak hýří neuvěřitelnou energií. Poté, co přežila v podstatě vlastní smrt, začala blogovat a rozjela úspěšnou kariéru, o které sní mnohonásobně mladší dívky. Rozhodla se propagovat krásu starších žen a dodat jim tak sebevědomí, které mnohé s přibývajícími roky ztrácí.

Životní zlom přišel pro sympatickou Francouzku v 57 letech, kdy málem zemřela. Došlo u ní k ruptuře aneurysmatu, které způsobilo život ohrožující vnitřní krvácení. Poté, co se probudila z kómatu, přišlo velké prozření – žít život naplno a jít za svými sny, kterých se roky vzdávala. A tak si založila vlastní blog a brzo nato si získala pozornost nejen žen propagujících sebelásku v každém věku, ale přišla dokonce i nabídka nafotit spodní prádlo pro módní značku.

V letošním roce se Caroline Ida Oursová zúčastnila jako modelka přehlídky s již tříletou tradicí na náměstí Trocadéro v Paříži, která má za cíl ukazovat krásu plnějších tvarů a také žen, které by normálně nesplňovaly měřítka spojovaná s modelingovým odvětvím. Objevila se také v nejnovější kampani značky spodního prádla Darjeeling.

"Vážně nemám postavu, která by odpovídala představám módních domů se spodním prádlem. Celulitida, faldy na břiše, tukové boule na zádech – všechno bez problému ukazuju a beru na sebe nevyhnutelná rizika. Těmi jsou především ženy, které jsou nepříjemné," sdělila Caroline Ida Oursová, jak cituje web News.in-24.com.

Šedesátnice, kterou charakterizují dlouhé stříbrné vlasy, se setkala nejen s podporou, ale logicky i s nenávistnými projevy a názory. "Mladé ženy mi vyjadřují slova díků za to, že se díky mně nebojí stárnout. Zlé komentáře mi nijak neubližují, ale rozčilují mě. Čím dál tím víc influencerů má odvahu o tom mluvit, ukazovat nedostatky bez úprav Photoshopu. Značky na to konečně zareagovaly, logicky se jim to marketingově vyplatí, ale jsem za to vděčná," dodala žena, která má dvě děti - dceru a syna.

Pro oba to bylo zprvu náročné pochopit, ale nakonec jsou na svoji matku velmi hrdí a podporují ji v tom, čemu se věnuje. Caroline Ida Oursová pracovala dříve v rodinném obchodě se sportovními potřebami, ale nyní si plní to, čeho se dlouho vzdávala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.